BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
İÇ MİMARİYE TAKINTILI OLDUĞUNUZU GÖSTEREN 9 ŞEY

İÇ MİMARİYE TAKINTILI OLDUĞUNUZU GÖSTEREN 9 ŞEY

27 Mart 2018

Minderlerin ve yastıkların konumundan kokulu mum koleksiyonuna, aydınlatmalardan dekorlara kadar iç mimariyle ilgili her şeye takıntılı olan insanların hayatları başkalarına oldukça garip gelebilir. Pek, sizde bu işaretlerden hangileri var? Yorumlarda buluşalım. Keyifli okumalar!

1. Renk paleti olarak kitapları kullanmak

Her ne kadar kitapların renklerine göre kitaplığı düzenlemek iç mimari için ilgi çekici olsa da okumak istediğiniz kitabı arama aşamasında size zorluk çıkarabilir. Ayrıca devasa bir kitaplığa sahip olmak da size oldukça normal gelebilir.

2. Yatağın üzerindeki minderleri düzenlemek

Minderler ve yastıklar yatak odalarının baş tacıdır. Normal bir insan yatağını 5 dakika gibi bir sürede toplarken, iç mimariye takıntılı olan kişiler için bu işlem bir hayli uzun sürebilir. Doğru renk tonlarını bir arada kullanmak, kontrast yaratmak ya da ölçekleme yapmak zor iş tabii.

3. Koca bir binayı aydınlatacak kadar muma sahip olmak

İnsanların anlayamadığı şey, mumlar sadece aydınlatma düzenini ve ortamın atmosferini etkilemez, aynı zamanda mevsimsel bir kokunun da simgesidir. Yeni yılda kestane ve karanfil, ilkbaharda gül ve leylak... Tabii bir de iç mimarlığa ve iç mimariye meraklıysanız evde kişi başına düşen mum sayısı, gayri safi millî hasıladan daha fazla olabilir.

4. Telefonu ruh hali göstergesi olarak kullanmak

İç mimariye takıntılı insanların telefonlarına baksak tüm hikâyeyi anlarız herhalde. Kapı kolları, çiçek aranjmanları, kahve masaları, aydınlatmalar, banyo fayansları, ilginç sandalyeler… İç mimarlığa takıntılı kişi kesinlike görev bilinciyle hareket eder. Evde bir şeyi değiştirdiyse bunu hemen çevresiyle paylaşır, yorum alır ve mutlu olur.

5. Renkler konusunda hassastır

İç mekândaki renk farklılıklarını anında farkeder. Başkasının farkedememesine de oldukça şaşırır. Özellikle güneye bakan odalarda renk farklılıklarının daha belirgin olduğunu da bilir.

6. Bir şeyi farklı amaçlar için kullanır

Reçel kavanozu onun için sadece reçel kavanozu değildir. Aynı zamanda aydınlatmadır, terrariumdur, dekordur.

7. Evin diğer bireylerini daima şaşırtır

Siz ekmek almak için dışarıya çıktığınızda bile evin tüm dekorasyonu değişebilir. Çünkü iç mimariye takıntılı olmak aynı zamanda cesur kararlar alabilmektir. Alışın, bu durum sürekli olarak devam edecek.

8. Tatiller ev eşyası almak için fırsattır

Tatili hatırlatmak için küçük bir hediyelik eşya almak tamamen normaldir. Buzdolabı mıknatısı, dekor, saat ya da yöresel ürünler almak tatilin amacıdır. Kalan zamanlarda pek tabii tatil yapılabilir.

9. Ev eşyası mağazaları her zaman listenin bir numarasıdır

Gezegendeki diğer herkesin aksine hafta sonunu ev eşyası mağazalarında geçirmek iç mimariye takıntılı insanları heyecan ve neşeyle doldurur. Öyle ki, bazen sadece çay tabağı almak için bile tüm günü ev eşyası satan mağazalarda geçirebilirler.

Top