BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
İÇ MİMARİDE PANTONE RENKLER

İÇ MİMARİDE PANTONE RENKLER

10 Nisan 2017

Pantone renklerin parlak ve canlı dünyasını keşfetmeye ne dersiniz? Üstelik bahar mevsiminin kendini iyiden iyiye hissettirdiği şu günlerde eviniz için harika bir seçenek olabilir.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen International Home + Zousewares Show'da Pantone Color Institute yönetici direktörü Leatrice Eiseman, 2018 yılında hangi renk ve tasarım trendlerini göreceğimize dair ipuçları verdi. Herkes için bir şey var gibi görünüyor. Eiseman’a göre; metalik, pürüzsüz ve cesur renkler, pastel tonların yerini alacak. Ayrıca nötr renkler de 2018 yılında oldukça fazla kullanılacak.

Biz de 2018 yılında sıklıkla göreceğimiz 8 renk paletini yakından tanıyalım dedik. Keyifli okumalar!

 

Eğlenceli: Adından da anlaşılacağı üzere bu renk paleti ciddiye alınmamalıdır. Minion sarısı (Evet, muza benzeyen küçük ve tatlı arkadaşlardan bahsediyoruz) ve parlak mavi gibi eğlenceli renkler evinize canlılık katabilir. Özellikle parlak renkleri sevenler için ideal.

Hâkimlik: Eğlenceli pantone renklerin “Alter Ego”su olarak nitelendirilen Hâkimlik, zarif tonların kraliçesidir. Pembe gibi doygun olmayan renk tonlarını örnek olarak gösterebiliriz.

Yeşillik: Maviyi, patlıcan morunu ve kereviz yeşilini düşünün. Bu palet, bol bitki rengiyle âdeta sağlık sembolüdür.

Kültürlerarası: Farklı kültürleri kucaklayabileceğimiz bir renk paletidir. Bu palet, sarı gibi sıcak ve toprağımsı tonlardan oluşur.

Becerikli: Sıcak ve soğuk tonların bir birleşimi olan bu palet, tamamlayıcı mavi ve turuncu tonlarından oluşur. Bir araya getirildiğinde gözü gerçekten çeker.

Teknolojik: Örnekteki görselde parlak beyaz ve buzlu badem; pembe, turkuaz ve mor renklerini dengeliyor. Ayrıca teknolojik bir yapısı vardır.

Karışıklık: Dramatik kırmızı ve kükürt sarısı tonlarla nötr metalik renklerin karışımıdır.

Yoğunluk: Renklerin bu eklektik karışımı, siyah ve altın ile dengelenmiş sofistike bir his uyandırır.

Top