BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
İÇ MİMARİDE MERMER KULLANIMI

İÇ MİMARİDE MERMER KULLANIMI

08 Mayıs 2017

Bugünkü blog yazımızda; karşı konulmaz derecede estetik görünen, dekorasyonu zengin gösteren ve yüzyıllar boyunca kullanılan mermeri anlatmak istedik. İç mimaride ve dekorasyonda mermer, oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Türkiye’nin de mermer cenneti olduğunu göz önüne alırsak iç mekânlar birçok farklı seçenek mevcuttur. Mermeri sadece zeminde veya duvarlarda değil; masalarda, sehpalarda ya da dekorlarda kolayca kullanabilirsiniz. Mermeri nasıl daha etkili kullanabileceğinize dair birkaç öneri hazırladık. Keyifli okumalar!

YARATICI OLUN

Daha önceki blog yazılarımızı okuyanların da bildiği gibi farklı malzemeler arasında uyum yaratmanız ilgi çekici bir iç mekân yaratmanın ilk kuralıdır. Metal jüt sandalyeler ile mermer yemek masasını bir arada kullanmayı deneyin. Oraya rafine bir iç mekân çıkacaktır.

MİNİMAL KULLANIN

Mermer, nerede kullanılırsa kullanılsın mekânı anında daha zarif gösterecektir. Çok fazla alanda kullanmanıza da gerek yok. Sadece mermer bir yemek masası bile yeterli olacaktır.

KIVRIMLI OLANLARI TERCİH EDİN

Günümüzde birçok iç mekân dikdörtgen ya da kutu şeklindedir. Bu nedenle dekorasyonu daha hareketli hale getirmek ve kontrast yaratmak için kıvrımlı mobilyalar kullanmaya çalışın. Dün çizgileri kırmak iç mekâna hareket katacaktır. Mermer kaplamalı eşyalar da bu hareketi tamamlayan eşsiz parçalar olarak öne çıkacaktır.

Top