BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
İÇ MİMARİDE HALI

İÇ MİMARİDE HALI

27 Şubat 2017

Halılar, kültürümüzde önemli bir yere sahiptir ve hemen hemen herkesin sahip olduğu eşyalardandır. Özellikle maksimalist dekorasyona sahip olan mekânlar için bir halı hiçbir zaman yeterli olmaz. Bu mekânlarda alanı dolu ve ilgi çekici göstermek için genelde birkaç halı bir arada kullanılır.

Halıların iç mekânlara kattığı en önemli özellik boyuttur. İç mekânınızın tarzına uygun halıları zeminde kullanabileceğiniz gibi duvara da asabilirsiniz. Bu tamamen evinizin tasarımı ile ilgilidir.

İç mekânda halıları kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Halı seçerken mekânda kullandığınız renk paletini göz önünde bulundurun. Aynı renk paletini kullansanız bile desen veya dokularla biraz farklılık katabilirsiniz. Doğal bitki liflerinden dokunan sisal halılar, modern blok baskılı İran halısı ya da kilim... Seçiminiz ne olursa olsun halılar iç mekâna boyut kazandıran detaylardır.

Biraz daha geleneksel bir şeyler düşünüyorsanız deri ya da jute doğal kilimleri gibi antika ve klasik desenli parçaları tercih edebilirsiniz. 

Top