BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
İÇ MİMARİDE DUVAR TASARIMI FİKİRLERİ

İÇ MİMARİDE DUVAR TASARIMI FİKİRLERİ

20 Haziran 2018

Duvarlar; evinizdeki, ofisinizdeki ya da mağazanızdaki herhangi bir yeri dönüştürmek için basit ancak çok etkili alanlardır. Metalik ve tropikal duvar kağıtlarından ahşap kaplamalara ve basit boya efektlerine kadar iç mekâna dramatik bir odak nokta eklerler. Bugünkü blog yazımızda da iç mimaride duvarları nasıl daha etkili kullanabileceğinize odaklandık. Keyifli okumalar!

Modern country dokunuşlar ile karıştırın ve eşleştirin

Eski motiflere sahip bir duvar kağıdı, rustik bir yatak odasına mükemmel katkı sağlar. Ancak iç karartıcı olma potansiyeline de sahiptir. Bu yüzden sadece tek bir duvarda kullanmak idealdir. Tavana kadar uygulamamaya dikkat edin. Çünkü duvarın belirli bir yüksekliğine kadar kullanmanız, motifleri kontrol altında tutmaya yardımcı olur. Bu da dilediğiniz zaman dekorlar ve aksesuarlar ile farklı iç mimari kullanımlar deneyebileceğiniz anlamına geliyor.

Banyoda soyut palmiye desenli duvar kağıtları

Bu kısım özellikle İzmirlilerin oldukça hoşuna gidecek diye düşünüyoruz. Çünkü palmiyelerin İzmirliler için özel bir yeri vardır. Bununla birlikte palmiye duvar kağıtları iç mimari için kesinlikle mükemmeldir. Bir aksesuardan ziyade odak nokta yaratır. Banyonuzda cesur olun ve yemyeşil yapraklı soyut palmiyeleri kullanın. Günümüz iç mimari tasarım trendlerinde yeşil temasının popüler olduğunu göz önüne alırsak banyonuza orman benzeri bir atmosfer katabilirsiniz. Ancak az önce de belirttiğimiz gibi sadece tek bir duvara uygulama özen gösterin. Tüm duvarlara uygulamanız farklı dekorasyon seçeneklerinizi sınırlar.

Ahşap duvar başlıkları ile alanı genişletin

Az önce söylediklerimizin aksine bazı tasarımları sadece tel bir duvarda değil tavanda bile uygulayabilirsiniz. Modern ahşap duvar kaplamaları, yatak odalarına rustik bir dokunuş katar. Aynı zamanda dekoratif özelliği vardır. Duvardan başlayıp tavana kadar devam ettirebilir ve bir bütün gibi gösterebilirsiniz. Bungalov ya da ağaç evde uyuyormuş gibi bir hava yaratacaktır. Yatağınızı da aynı tonlardaki ahşaplardan seçerek bütünlük sağlayabilirsiniz.

Puantiyeli çocuk odaları

Bazı duvarları eğlenerek tasarlayabilirsiniz. Çocuk odası duvarı gibi. Hafif ve sevimli siyah beyaz noktalar, çocuk odası için ideal bir alan yaratır. Nötr olduğu için odadaki diğer aksesuarların ve oyuncakların dikkat çekmesini sağlar.

Basit düşünün ve sadece boyayın

Bu yemek alanının odak notası açık gri boyalı duvar mı yoksa büyük duvar saati mi? Ya da ikisi birden mi? Evinizin, ofisinizin ya da mağazanızın sadece bir duvarını farklı bir renkte boyayabilirsiniz. Farklı boyadığınız alanı öne çıkarmak için dekorlar ve aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Botanik bahçesini odanıza taşıyın

Country tarzda dekore edilmiş bir eviniz varsa duvarı öne çıkarmak için hafif bir dokunuş düşünün. Sulu boya tarzında botaniklerle kaplı bir duvar kağıdı, özellikle feminen görünen bir alanda öne çıkar. Pastel renkli mobilyalar ve dekorlarla da iç mimari tasarımı tamamlayabilirsiniz.

Doğal taştan ilham alın

Saf doğal taş duvar kaplaması yapmak hem maliyetlidir hem de uygulaması zordur. Bunun yerine boya efektlerini deneyebilirsiniz. Tabii ki bu noktada boyacınızın hünerli ellere sahip olması gerekiyor zira her boyacının altından kalkabileceği bir uygulama değil. Bronz tonlarındaki aksesuarlar ve hardal sarısı yatak örtüler ile doğal taş duvarınızı tamamlayabilirsiniz.

Top