BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
İÇ MİMARİDE 2017 TRENDLERİ

İÇ MİMARİDE 2017 TRENDLERİ

25 Mayıs 2017

Barkod İç Mimarlık olarak genelde trendlerin çok üzerinde durmayız. Çünkü her iç mekânın ihtiyaçları ve tarzları farklıdır. Kişiye özel çözümler sunmak gerektiğine inanırız. “Peki o halde neden böyle bir blog yazısı hazırladınız?” diye soracak olursanız anlatalım. Hazırladığımız trendler her evin ihtiyacı olan küçük ipuçları niteliğinde. Bu iç mimari ve ev dekorasyonu trendlerini geçici çözümler olarak düşünmeyin. Kalıpların dışında olma özellikleriyle yeni bir dekorasyon yaparken oldukça işinize yarayacaktır. Üstelik tamamını uygulamak zorunda da değilsiniz. Evinizin özelliklerini ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak aralarından size uygun olanlarını seçebilirsiniz. Keyifli okumalar!

 

ASİMETRİ

Simetri, her iç mekâna uymaz. Çünkü iç mekânın bir bütün olarak algılanmasını sağlar. Öne çıkmasını istediğiniz alanlar fark edilmemesine bile neden olabilir. Bu nedenle bazen farklı düşünmek gerekir. Hem uyumlu bir asimetrinin neresi kötü olabilir ki? Belki de evinizin tek ihtiyacı olan şey asimetri. Hem bu sayede evinizin daha doğal ve havalı görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

LÜKSE VE YUMUŞAK MOBİLYALAR

Kaşmir ve kadife döşemeler, iç mekânları anında daha lüks ve zengin gösterir. Kaşmir ve kadife döşemeli mobilyalar, hem uzun süre dayanıklı kalan özellikleri hem de şık görünümleri ile iç mekânları farklı kılar. Eğer mobilyalarınızı yenilemeyi düşünüyorsanız bu önerimizi göz önüne bulundurmanızı öneririz.

 

TARZINIZI YANSITIN

Evimizi bizi ifade eder. Rahat bir iç mekân yaratmak için tarzınızı ve kişiliğinizi yaşadığınız alana yansıtın. Ayrılmak istemeyeceğiniz bir yer yaratmak için duygularınıza ve ne istediğinize odaklanın. Seçtiğiniz dekorların, mobilyaların ya da aksesuarların sizi yansıtmasına özen gösterin.

 

EL İŞÇİLİĞİ DEKORLAR

Bir arkadaşımızın kısa bir süre önce Vietnam’a yaptığımız gezi bizim için de ilham verici oldu. “Saigon Coffee Roastery”nin fotoğraflarını gördüğümüzde anında aşık olduk. Özenle dekore edilmiş iç mekânın yanında özellikle karanfil, buz ve süt ile servis edilen soğuk kahveleri muazzammış. Ayrıca hediye olarak getirdiği el işçiliği dekorlar da ufkumuzu açtı diyebiliriz. Konumuza dönecek olursak, iç mekâna zamansız bir güzellik katmak istiyorsanız el işçiliği dekorlara ve objelere yönelmenizi öneririz. El işçiliği olduğu için her birinin ayrı hikâyesi vardır. Tıpkı kişiliklerimiz gibi bu dekorlar da birbirinden farklıdır. Bu nedenle gerçekten sizi yansıtan el işçiliği dekorlar ya da objeler evinize aşık olmanızı sağlayacaktır.

Top