BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
İÇ MİMARİ VE DEKORASYON İPUÇLARI

İÇ MİMARİ VE DEKORASYON İPUÇLARI

06 Haziran 2017

Hemen hemen herkes yaşadığı alanların güzel olmasını ister. Bugünkü blog yazımızda evinizin dekorasyonuna basit ipuçları ile nasıl daha güzel hale getirebileceğinize odaklandık. Keyifli okumalar!

Büyük parçalar ekleyin

Önceki blog yazılarımızda bu konuya oldukça fazla değindiğimizi biliyoruz. Ancak iç mekâna büyük boy çerçeveler ya da bitkiler ekleyerek anında dinamik ve çarpıcı bir kontrast yaratabilirsiniz. Bir iç mekânı eşsiz ve dinamik hale getiren şey de tam olarak budur. İç mimari ve dekorasyonda büyük boy dekor ögeleri kullanarak evinizi daha güzel hale getirebilirsiniz.

Rahatlama alanı

Örtülerinizi kanepelerinizin ya da sandalyelerinizin üzerine atabilirsiniz. Böylelikle iç mekânı rahat ve doğal bir görünüme kavuşturmuş olursunuz. Ayrıca yoğun bir iş gününden sonra da rahatlayabileceğiniz bir alanınız olur.

Ahşap aksesuarlar kullanın

Ahşap demek, rahat bir iç mekân demektir. Evin görünümünü anında değiştirir. Bu konuda biraz fazla takıntılı olduğumuzu kabul ediyoruz. Ahşap kahve masalarından mutfaktaki ahşap aksanlara kadar her yerde kullanabileceğiniz çok yönlü ve doğal bir parçadır. Yatak odanızın dekorasyonu konusunda cesaretliyseniz, duvarlarınızda ahşap kaplama kullanabilirsiniz. Hem böylesine doğal görünün bir ortamda uyumayı kim istemez ki?

Büyük oynayın

Küçük iç mekânlar büyük mobilyalara ihtiyaç duyar. Küçük bir mobilyayı küçük bir odaya koyduğunuzda iç mekân daha da ufak görünür. Kontrast yaratmak için büyük mobilyalar kullanmayı deneyin.

Birden fazla aydınlatma

Aydınlatma, muhteşem bir atmosfer ve ortam yaratmanın harika yoludur. Üstelik tüm iç mekânlarda. Ne kadar çok aydınlatma kullanırsanız o kadar iyi. Bu konu hakkında söyleyeceklerimiz bu kadar.

Koku

Ahşap gibi kokular konusunda da takıntılıyız. İç mimari ve dekorasyonda beğenilerin ve zevklerin farklı olması gibi kokular da oldukça kişiseldir. Bu nedenle sevdiğiniz kokuları kullanmanızı öneririz. Ancak kokunun çok ağır olmamasına da özen gösterin. İlk başta güzel gelse de zaman geçtikçe sizi rahatsız edebilir.

Top