BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
İÇ MİMARİ VE DEKORASYON İLE EVİNİZİN DEĞERİNİ ARTIRIN

İÇ MİMARİ VE DEKORASYON İLE EVİNİZİN DEĞERİNİ ARTIRIN

16 Ekim 2017

Evin ya da herhangi bir alanın iç mimarisini yaptırmaya karar vermek, en az yaptırmak kadar zorlu süreçtir. Çünkü bütçe ve zaman gibi önemli detayları göz önüne almak durumunda kalırsınız. Ancak iç mimariyi yenilemenin güzel bir tarafı da vardır. Tahmin edebileceğiniz gibi iç mekânın değerini artırır. İyi bir iç mimari ve dekorasyon, bir iç mekânın değerini en az %10 artırır.

Günümüzde yeni yapılan konutların ya da iş yerlerinin iç mimarisi genellikle en başta belirlenir ve hazır olarak müşteriye sunulur. Tabii ki bu hazır iç mimari tasarım herkesin tarzına uygun olmayabilir. Ancak bu başka bir nokta. Bizim özellikle değinmek istediğimiz kısım, bu hazır iç mimari tasarımın konutların ya da iş yerlerinin satış fiyatını artırması.

Gayrimenkulün fiyatını belirleyen konum, binanın yaşı gibi birçok farklı etken vardır. Ancak tüm bunların yanında iyi bir iç mimari tasarım yapılmış gayrimenkul, potansiyel müşteri adaylarının her zaman ilgisini çeker. Özellikle de yeni yapılan markalı konut projelerinin hazır bir dekorasyonla sunulması, bu noktada gayrimenkul sahiplerinin iç mimariyi yenilemesini zorunlu kılıyor.

Mutfak, banyo gibi en can alıcı iç mekânların yanında genel olarak iç mimarisi hazır olan bir gayrimenkulün değeri %10 ile %20 arasında artar. Genel satış fiyatı üzerinden hesaplama yapıldığında ortaya çıkan rakamların ne kadar ciddi olduğu görülebilir. Siz de yakın zamanda evinizin, ofisinizin, mağazanızın, kafenizin ya da iş yerinizin iç mimarisini yenilemeyi düşünüyorsanız bu avantajları göz önüne almanızı öneririz.

Top