BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
İÇ MİMAR İLE ÇALIŞMANIN AVANTAJLARI

İÇ MİMAR İLE ÇALIŞMANIN AVANTAJLARI

05 Şubat 2017

İç mimar ile çalışmak -bazen lüks olarak düşünülse de- aslında oldukça hesaplıdır. Bugünkü blog yazımızda bir iç mimarlık ofisi ile çalışmanın avantajlarından söz edeceğiz. Keyifli okumalar!

 
HAYALLER GERÇEĞE DÖNÜŞÜR

İç mimarlık ofisi, kalıpların dışına çıkarak pek çok insanın göremediği şeyleri ön plana çıkarabilir. Sade ve basit bir masayı bile olduğundan daha farklı gösterip çekici hale getirebilir. İstediğiniz evi iç mimarlık ofisi ile paylaştığınızda, sizin fikirlerinizi başka bir boyuta taşıyarak hayal bile edemeyeceğiniz kadar güzel bir tasarım çıkarabilirler. Bu durum her iç mimarlık ofisi için geçerli değildir tabii ki. Ancak işini hakkıyla yapan bir iç mimarlık ofisi ile çalışıyorsanız geriye yaslanın ve evinizin iyiden mükemmele dönüşümünü seyredin.

İç mimarlar büyük resmi gördükleri için kaçınılması gereken şeyleri bilirler. Doğru yatak seçiminin nasıl olması gerektiği, hangi eşyaları satın alıp hangilerini almamanız gibi evinizle ilgili her konuda sizi yönlendirirler. Böylece gereksiz şeyleri satın almanızı engellerler.

 
EN İYİ TEDARİKÇİLER

Bir mekânın iç mimari tasarımını ve uygulamasını yapmak, aynı zamanda doğru kaynakları bulmayı da gerektirir. İyi bir mekân yaratmak için aydınlatmadan dekorlara, dolaplardan sandalyelere kadar her şey eksiksiz olmalıdır. İç mimarlık ofisleri, işinin ehli dükkanlardan büyük mağazalara kadar birçok tedarikçi ile çalışır ve mekânınıza en uygun eşyayı seçmenize yardımcı olur.

 
BİRLİKTE ÇALIŞMAK

İç mimarlık ofislerinin temel amacı referans olabilecek bir iş yapmaktır. Bu yüzden çalıştıkları tüm projeyi ekstra önemserler. Eğer gerçekten iyi bir iç mimarlık ofisi ile çalışıyorsanız tasarımdan üretime kadar olan süreçlerin tamamında sizinle birlikte çalışırlar. Fikir alışverişinde bulunup en iyi tasarımı ortaya çıkarırlar. Sonuçta tasarlanan mekân sizin ve orada yaşayacak olan da sizsiniz. Bu yüzden beklentilerinizi ve isteklerinizi anlamaya önem verirler.

 
DAHA UYGUN BÜTÇE

İç mimarlık ofisleri birçok tedarikçi ile sürekli çalıştıkları için satın aldıkları her şeyde indirim alırlar. Yani sizin gidip mağazadan pahalıya alabileceğiniz bir ürünü, onlar yaptıkları anlaşmaya göre çok daha ucuza alabilirler. Böylelikle genel algının aksine tasarruf edersiniz. Ancak burada en önemli nokta, çalıştığınız iç mimarlık ofisinin kendi atölyesinin olup olmadığıdır. Günümüzde IKEA gibi markaların standart üretim olan ürünlerini almak istemeyen birçok insan “kişiye özel” ürünlere yöneldi. Çalıştığınız iç mimarlık ofisinin kendi üretim atölyesi varsa size özel mobilyaları ya da dekorları çok daha uygun maliyetlerle üretebilecektir.

 
ÇOK YÖNLÜLÜK

İç mimar çok yönlü olmalıdır. Yani farklı tasarım kültürlerini çalıştığı projelere uygulayabilmelidir. İyi bir iç mimarlık ofisi ile çalışmanın bir diğer avantajı da seçtiğiniz tasarım ile farklı tarzları uyum içinde bir araya getirmesidir. Yani mekânı sizin zevkinize göre tasarlarken, farklı tarzları da uyum içinde kullanarak ferah ve şık bir ortam yaratırlar.

Top