BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
İÇ MEKÂNLARI ZENGİN VE ŞIK GÖSTERME

İÇ MEKÂNLARI ZENGİN VE ŞIK GÖSTERME

13 Ekim 2017

İç mekânları pahalı dekore edilmiş gibi göstermek için birçok yol vardır. Ancak hangi yolu kullanacak olursanız olun detaylı ve derinlemesine düşünmeniz gerek.

Öncelikle iç mimari dekorasyon yaparken her şeyi bir anda alarak savurganlık yapmanıza gerek yok. Çünkü trendler sürekli değişiyor. Bugün beğenerek aldığınız bir dekor ürünü ya da mobilya, çok kısa bir süre içerisinde size yenilenmesi gereken bir eşyaymış gibi görünebilir. Bu yüzden dekorasyon yaparken her şeyi bir anda almak yerine parça parça, ihtiyacınız oldukça almaya çalışın. Böylelikle her zaman günceli yakalamış olursunuz. Ancak yine de iç mekânı tamamlayan kilit bir parça var. Tahmin edebileceğiniz gibi kanepeden söz ediyoruz. Kanepe, iç mekânlar için yatırım yapmaya değecek ürünlerin başında gelir. Eğer gerçekten tarzınızı yansıtan kaliteli bir kanepeniz varsa, üzerinden yıllar da geçse ilk günkü halini korur. Üstelik değiştirmek yerine sadece kaplama yaptırarak yepyeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Bunun dışında evinizi daha zengin ve şık göstereceğini düşündüğümüz birkaç öneri hazırladık. Keyifli okumalar!

Düzenli olarak değişiklik yapın

Bunun garip geldiğini biliyoruz, ama ev dekorasyonunu düzenli olarak değiştirmeniz önemlidir. Dekorasyonu değiştirin derken evinizi baştan yaratmaktan söz etmiyoruz. Küçük ama fark edilir değişiklikler yapabilirsiniz. Sadece aydınlatmaların ya da sandalyelerin yerini değiştirerek bile büyük bir fark yaratabilirsiniz. Bir şeyi gerçekten isteyerek almak demek, onu her zaman seveceğiniz anlamına gelir. Özet olarak odanın içindeki eşyaların yerini değiştirmek iç mekâna stil katar.

Yenileyin

Eski eşyalarınızı farklı renklere boyamayı deneyin. Dolapları ya da çerçeve kenarlarını farklı bir renge boyayarak hem yeni görünmelerini sağlayabilir hem de iç mekânın havasını değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda kadife gibi şık kumaşları kapı kollarını ya da dolap kapaklarını kaplamada kullanabilirsiniz. Sonuçlarına siz bile inanamayacaksınız.

Büyük parçalar ekleyin

Bu konuyu sürekli dile getirdiğimizi biliyoruz. Ama yeni bir iç mekân dekorasyonu yaparken insanların yaptıkları en büyük yanlışlardan biri de küçük alanları küçük ölçekli mobilyalarla doldurmaktır. Ancak iç mekâna ihtişam katmak için daha büyük parçalara ihtiyacınız vardır. Odaya büyük parçalar ekleyerek iç mekânın daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

Her şeyi aynı renk tonlarına boyayın

Eğer gerçekten zengin ve ihtişamlı görünen bir iç mekân istiyorsanız, her şeyi aynı renk tonlarına boyayın. Tavanı, duvarları, kapıları, süpürgelikleri… Böylece sonsuzluk etkisi yaratacak ve alanın daha büyük görünmesini sağlayacaksınız. Eğer bize inanmıyorsanız Google görsellere göz atın. Etkisinin harika olduğuna siz de şahit olacaksınız.

Top