BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
İÇ MEKÂNLARI FARKLI KILAN 4 RENK

İÇ MEKÂNLARI FARKLI KILAN 4 RENK

06 Mart 2017

Renkler, iç mekânları daha güzel hale getiren en hızlı ve ucuz yöntemlerden biridir. İlham verir, canlandırır, sakinleştirir, iyileştirir ve kendimizi iyi hissetmemizi sağlar. İnsanlar genelde iç mekânlar için açık renk tonlarını tercih eder. Biraz farklılaşmaya ne dersiniz? Mesela koyu renk tonları... İç mekânlarda koyu renkleri bir kez denedikten sonra vazgeçemeyeceksiniz.

Size ilham vermesi için koyu tonların en havalısı olan 4 rengi seçtik. Keyifli okumalar!

 

KOYU MAVİ

Mavi rengin mükemmel bir rahatlatma etkisi vardır. Sakinleştirir ve mutlu eder. Ayrıca tüm bu şeyleri dikkat çekmeden yapar. İç mekânlara nazik, yumuşak ve Zen benzeri bir parıltı katar. Sessizce sizi toplayan bir renktir. Her alanda kullanılabilecek olmasına rağmen, özellikle yatak odası, yemek odası, oturma odası ve banyo için mükemmeldir. Rahatlamak istediğiniz herhangi bir alanda kullanabilirsiniz.

 

DUT KIRMIZISI

Koyu renk tonlarının soğuk etkisini kırmak için renk paletine biraz sıcaklık ekleyebilirsiniz. Özellikle koridorlarda bu çürük kırmızı rengi deneyebilirsiniz. Kontrast yaratacak dengeli bir görüntü oluşturur. 

 

KOYU GRİ

Bu rengin gerçekten iyileştirici bir etkisi vardır. Sizi mutlu eder ve ilham verir. Kafanızdaki tüm olumsuzlukları bir anda atmanızı sağlar. Sürekli yeni bir şeyler üretmek zorunda olduğunuz bir işiniz varsa bu rengi özellikle çalışma odanızda kullanabilirsiniz. Yeşil renk tonları ile harika bir uyumu vardır. Bitkiler ve çiçekler ile alanı zenginleştirebilirsiniz. Böylelikle doğayı evinize getirmiş gibi bir etki elde edebilirsiniz.

 

KOYU LACİVERT

İç mekânda koyu lacivert renk kullanmak birçok insanı korkutur. Ancak iç mekânın daha sofistike ve keskin görünmesini sağlar. Karanlık bir etki yarattığı düşünülse de aslında oldukça yumuşak bir renk tonudur. Garip gelebilir ama iyileştirici bir etkisi de vardır. Yoğun geçen bir günün ardından eve geldiğinizde koyu lacivert rengin ağırlıkta olduğu bir alanda koltuğunuza oturup anında rahatlayabilirsiniz. Sakinleştirici bir özelliği vardır. Rahatlatıcı etkisinin yanında enerji de verir.

 

Renkler konusunda verebileceğimiz en büyük tavsiye, önce yaratmak istediğiniz atmosferi belirleyin. Bu işlemi yaptıktan sonra size en uygun renk tonunu bulmak daha kolay hale gelecektir.

Top