BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
İÇ MEKÂNLARDA KOYU MAVİ KULLANMAK

İÇ MEKÂNLARDA KOYU MAVİ KULLANMAK

17 Mart 2017

Birçok insan koridorların dekore edilemeyecek kadar küçük olduğunu düşünür. Bu alanı sadece evin diğer odalarına geçiş alanı olarak kullanır. Ancak bu doğru değildir. Bugünkü blog yazımızda koridor dekorasyonuna odaklandık. Büyük ya da küçük herhangi bir koridoru nasıl dekore edebileceğinize dair fikir vermek istedik. Keyifli okumalar!

Görseldeki koridorun dekorasyonu oldukça havalı. Her zaman söylediğimiz gibi tasarımın boyutla bir ilgisi yoktur. Tüm iyi dekorlar ve objeler duvarda. Bu yüzden zeminin hiçbir önemi yok. En küçük alanlarda bile cesur renkler ile fark yaratabilirsiniz. Koyu renkler konusundaki takıntımızı daha önceki blog yazılarımızdan biliyorsunuz. Örnek iç mekânda da koyu bir mavi kullanılmış. Mürekkep tonlarındaki koyu maviler her alan için mükemmel olsa da koridorlarda ayrı bir havası vardır. Çünkü çoğunlukla evin en küçük alanıdır ve sadece geçiş için kullanırız. Kısacası deneme yapmak için en güzel alandır. Oturma odanızda ya da yatak odanızda denemek istemediğiniz renkleri koridorunuzda deneyebilirsiniz. Ayrıca koyu renk tonları mobilyalarınızı öne çıkarır ve daha gösterişli görünmelerini sağlar.

Renk konusu tamamsa sıradaki işlem kişilik, doku ve katman eklemektir. Evet, küçük alanlarda bile katmanlar önemlidir! Kitaplarla dekore etmek, doku oluşturmak ve kontrast yaratmak her zaman kısayoldur. Koridorunuz küçük bile olsa kapı tarafına doğru bir kütüphane yapabilirsiniz. Özellikle dar ve yüksek tavanlı koridorlar için kullanılabilir. Bütçeniz kısıtlıysa, IKEA’dan alabileceğiniz dekorlar ya da evde kendiniz yapabileceğiniz parçalar ile bu görünümü kolayca elde edebilirsiniz. Ya da tüm bunların yerine güzel bir duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Seçim sizin!

Son dokunuş, yani pastanın üzerindeki çilek ise eklektik sanat eserleri ve seyahat ettiğiniz yerler ile ilgili detaylardır. Tek başına harika bir koleksiyon olmasının dışında duvardaki boyanın da öne çıkmasını sağlar. Kendi sanat galerinizi yaratmak düşündüğünüzden daha kolay ve ucuzdur. Sofistike bir koleksiyon yaratmak için fotoğraflarınızı ya da sevdiğiniz posterleri bastırabilir ve çerçeveli olarak duvara asabilirsiniz. Her şeyde olduğu gibi uyum ve denge konularını göz önüne almanız gerekiyor. Umarız bu öneriler koridorunuzu dekore ederken size yardımcı olur.

Top