BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
İÇ MEKÂNLARDA BAHAR YEŞİLİ

İÇ MEKÂNLARDA BAHAR YEŞİLİ

16 Mart 2017

Bahar geldi, etraf canlanmaya başladı. Bu canlılığı iç mekânlara da yansıtmaya ne dersiniz? Bazı basit stil değişiklikleri bahar dekorasyonu için ihtiyacımız olan tek şey. Keyifli okumalar!

YEŞİL EKLEYİN

Bu konuyu defalarca vurguladığımızı biliyoruz ama bitkiler ve çiçekler iç mekânlara gerçekten tazelik ve ferahlık katıyor. Görselde gardırobun üzerinde küçük bir orman varmış hissi yaratan bitki odaya ferahlık katmış. Aynı zamanda yeşil eklemek için her zaman bir yer bulunabileceğini de kanıtlıyor. Konsollar, pencere kenarları ya da raflar... Her yerde kullanabilirsiniz. Ayrıca bitkileri yüksek bir yere asmak, gözü tavana doğru çekerek alanı görsel olarak genişletir.

BOYAYIN

Kitaptaki en eski numaradır. Hiçbir şey yeni bir kat boyadan daha basit değildir. Hatta eski bir gardırop ya da masa bile yeni gibi görünebilir. Görseldeki yeşil gardırop iç mekânda bahar havası estirmesinin yanında odayı ferah da göstermiş. “Kendin Yap” konusunda bilgi sahibiyseniz koyu yeşil tonlarını kolayca kullanabilirsiniz. Veya gerçekten yaratıcı olmak istiyorsanız, desenli halılarından ilham alın ve duvarlarda, mobilyalarda hatta zeminde boya sıçraması efekti deneyin.

YATAK

Yatak odalarında, yatak her zaman ana odak noktadır. Bu nedenle yatağınızı değiştirmeniz anında tüm odayı günceller. Daha hafif olan kumaşları tercih edebilirsiniz. Görsel açıdan hafif kumaşlar bahar mevsiminin açık havası ile uyum sağlar. Ayrıca havalar ısınmaya başladığı için gece terlememenizi de sağlar.

 

Top