BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
İÇ MEKÂN TARZINIZA UYGUN ODA KOKULARI

İÇ MEKÂN TARZINIZA UYGUN ODA KOKULARI

19 Nisan 2017

Kalbimizin attığı her yer ev olsa da, hatıralarımız ve duygularımız doğrudan burun ile bağlantılıdır. Biz de evinizin dekorasyon tarzını tamamlamanız için mükemmel kokuları eşleştirdik. Kokular, nasıl hissettiğimizi önemli ölçüde değiştirebilir. Bu nedenle oda kokusu seçimiyle dekorasyonunuza son dokunuşu eklediğinizden emin olun.

 

Doğal kokular ile ferahlık katın

Kır çiçeklerinin ve sonbahar meyvelerinin zengin kokuları ile odanızın dekorasyonunu ferahlatabilirsiniz. Amber ve paçuli gibi oda kokuları ile orman tazeliğini evinize taşıyabilirsiniz. Paçuli, sakinleştirici özelliklerinden dolayı aromaterapide uzun zamandan beri kullanılmaktadır. Bu kokuların karışımı, doğal malzemeleri zenginleştiren sıcak ve dinlendirici bir atmosfer yaratır.

Modern ve pop art dekorasyon

Yatak odanızda monokrom baskılar ve grafiksel şekilleri kullanmak konusunda cesur olun. Çünkü modern görünüm, ilhamını pop art ve grafik romanlardan alır. Desenler ve dokularla dekorasyona bireysellik kazandırır. Desenleri ve dokuları, yasemin ve zambak ile harmanlanmış sakin ve taze bir koku ile tamamlayın.  Bu iki bitkinin de rahatlatıcı etkiye sahip olduğu kanıtlanmıştır.

Çiçek teması

Devil Wears Prada'dan öğrendiğimize göre, bahar çiçekleri 'çığır açıcı' olmasa da, yeni sezon ile tamamen uyumludur. Şakayıklar ve büyük boy desenler her evde güzel durur. Muhteşem bir duvar kağıdıyla her iki stile de dokunabilirsiniz. Ayrıca beyaz şakayık, gül ve zambak kokusu ile romantik bir etki elde edebilirsiniz. Açık renkli çiçeklerin duyuları olumlu yönde harekete geçiren bir etkisi vardır.

Ormanı odanıza taşıyın

Etnik dekorasyonu seviyorsanız palmiye ve tropikal kuşlu baskılar ve orman dokulu mobilyalar kullanın. Bu dekorasyonun anahtarı, odanın genel hissiyatını dengelemek için kalın desenlerle nötr renklerin doğru şekilde eşleştirilmesidir. Bambu ya da ahşap dış mekan mobilyaları ile deneme yapabilirsiniz. Ardından rahat bir bohem oluşturmak için zemin minderleri ekleyin. Greyfurt ve mandalina gibi meyveli kokularla da tropikal etkiyi katlayabilirsiniz.

Deniz teması

Deniz esintisinden esinlenerek serin kokular içeren bir sahil şeması oluşturabilirsiniz. Bunun için de sahil temalı tuvallerden deniz kabuklarına kadar size denizi anımsatan objeleri ve dekorları kullanın. Renk paletini temiz ve hafif tutun. Dekora otantik bir his katmak için çiçeksi, odunsu veya meyve unsurlu kokuları seçin.

Pastel tonlar

Pembe, koridorlar ve banyolar gibi modern minimalist her iç mekâna uygulayabileceğiniz trend renklerdendir. Gül, bu çok yönlü rengin yumuşak etkisine sakinlik katmak için mükemmel bir kokudur. Daha modern bir yaklaşım için nane, beyaz çay ve frezya gibi tazelik verene kokuları deneyin.

Top