BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
GRİNİN DEKORASYONDAKİ ETKİLERİ

GRİNİN DEKORASYONDAKİ ETKİLERİ

18 Aralık 2016

Gri rengi pek çok tonu olan dramatik ve ağır bir renktir. Gri renginin tonları ışığa göre en çok değişiklik gösteren renklerdir. Farklı aydınlatma kaynaklarına göre farklı algılanabilir. Bu rengi yaşam alanlarında kullanırken daha dinamik renklerle kombinleyerek enerjiyi yükseltmek ve ağır havayı kırmak mümkün. Griyi en iyi kombinleyebileceğiniz renkler, sıcak renkler ve toprak tonlarıdır. Neon renklerle de oldukça güçlü kontrastlar yaratmak mümkün. Ayrıca gri de beyaz gibi farklı tonlarıyla mekanlara farklı anlamlar katar ve mekanın algısını değiştirir. Beraber kullanılan renklerin daha canlı görünmesini sağlar. Bunun için doğru gri tonunu seçmeniz gerekir.

İÇ MEKANDA SARI RENK TONLARI

İçinde hafif sarı tonları içeren beyaza çok yakın bir uçuk gri, yumuşak ve zarif gri tonlarını tercih edenler için ideal bir seçim. İçindeki çok hafif sarı tonlarıyla sıcak bir hava veren, orta koyulukta bir gri tonu mekanlara temiz ve çekici bir görünüm kazandırır. Hafif sarı tonlarıyla zenginleştirilmiş koyu bir gri de bej ve mavi tonlarıyla mükemmel uyum sağlar, sıcak bir atmosfer yaratır.

İÇ MEKANDA KIRMIZI RENK TONLARI

İçinde kırmızı bulunan griler ise size istediğiniz toprak tonlarına yakın bir gri sunar. Açık bir gri-bej tonu içindeki hafif kırmızı tonuyla bulunduğu ortama sıcaklık verir. İçinde hafif kırmızı tonu olan orta koyulukta bir gri tonu açık renklerle iyi bir uyum sağlar.

İÇ MEKANDA SOĞUK RENK TONLARI

Mekanda daha sade, daha endüstriyel bir doku tercih ediyorsanız nötr veya soğuk gri tonlarını seçebilirsiniz. Bu renkler kullandığınız diğer tonların daha güzel görünmesini sağlar. Uçuk ve nötr bir gri tonunu daha koyu soğuk mavi tonlarıyla bir arada kullanabilir ya da yumuşak siyahlarla yan yana getirebilirsiniz. Koyu ve nötr bir gri ile canlı renkler ve çok güzel kombinasyonlar elde edebilirsiniz.

İÇ MEKANDA MAVİ RENK TONLARI

Kullanacağınız uçuk bir gri-mavi tonu ise çevreye göre değişecektir. Bu gri tonları kimi zaman daha fazla mavi kimi zaman da daha fazla gri durur. İçinde daha açık mavi olan gri tonu ise sakin, serin ve endüstriyel bir görünüm yaratır. İçindeki hafif yeşil ve mavi alt tonlarıyla zenginleştirilmiş açık griyi saf beyazlarla bir arada kullanabilirsiniz.

Top