BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
GÖZ ALICI VE RENKLİ MUTFAKLAR

GÖZ ALICI VE RENKLİ MUTFAKLAR

28 Ocak 2017

Bugünkü blog konumuz mutfaklar. Mutfak, sadece yemek pişirilen ya da yenilen bir yer değil, evin merkezidir. Özellikle kadınların en fazla zaman geçirdiği alandır. Hafta sonları ya da yoğun geçen bir iş gününden sonra bizi rahatlatır. Özellikle Türkiye gibi çok zengin yemek kültürüne sahip bir ülkede mutfak oldukça önemlidir. Mutfağınızın pratik ve işlevsel olmasının yanında iyi dekore edilmiş olmasını da istiyorsanız okumaya devam edin.

MUTFAĞINIZI RENKLENDİRİN

Renkler, mutfağa ruh katmanın en kolay yoludur. Bunun için boyacı tutmanıza bile gerek yok. Bir renk seçin ve boya fırçasını alıp başlayın. Eğer yanlış boyarsanız üzülmeyin. Çerçeveler ve dekorlar ile yanlış boyadığınız yerleri kapatabilirsiniz. İnsanlar genelde mutfak için soğuk renkleri tercih eder. Farklı olmaktan çekinmeyin ve kalıpların dışında düşünün. Koyu kahverengi ve siyah renkler çok marjinal olsa da mutfağınıza farklı bir hava katabilir. Bu renk tonlarını ahşap dekorlar ve çerçeveler ile birleştirirseniz ortaya mükemmel bir sonuç çıkacaktır. Gri ile gül kurusu ya da tan mavisi de iyi bir seçenek olabilir. Gri ile maviyi ya da altın rengi ile orman yeşilini de birleştirebilirsiniz.

MUTFAĞINIZA AKSESUARLAR EKLEYİN

Aksesuarlar mutfağa hava katmak için harika bir yoldur. Tezgâhlardaki lambalar, tavandan asılı olan küçük avizeler, aynalar ve bitkiler gibi aksesuarlar seçtiğiniz renk ile harika bir uyum gösterebilir. Renkli bir masa lambası veya koyu sarı tonlarında sandalyeler ile ahşap bir masa da çok farklı görünebilir.

MUTFAĞINIZ SİZİ YANSITIR

Renkler, kişiseldir. Hepimiz farklı renk tonlarına ilgi gösteririz. Tavsiyemiz, sizi mutlu eden, mutfağınıza her girdiğinizde nefes alabildiğiniz renkleri tercih etmeniz yönünde. Özetle, içeriği her girdiğinizde sizi sıcak bir atmosferin karşılayacağı mutfak yaratmak istiyorsanız renkler oldukça önemlidir. 

Top