BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
GÖZ ALICI BANYO DEKORASYONU İÇİN 6 ÖNERİ

GÖZ ALICI BANYO DEKORASYONU İÇİN 6 ÖNERİ

22 Şubat 2017

Banyolar genellikle -mutfaklar gibi- pratik şeylere odaklanan tasarıma sahiptir. Avizeler, farkı tarzdaki musluklar ya da cesur dekorlar gibi banyoları farklı bir seviyeye taşıyan tasarım ögelerini hep unuturuz. Yani klozet, lavabo ya da duş gibi olmazsa olmazların dışında ekstra bir şey eklemeyiz. Fayansları değiştirmek demek yeni bir banyo dekorasyonu yapmak demek değildir. Farklı ve özgün düşünmelisiniz. Örneğin pencereleri kapıya çevirmek ya da ormandan ilhan alan ferah bir iç mekân yaratmak gibi.

Bugüne kadar tasarladığımız banyoların ortak dönüştürücü dekorasyon fikirlerine sahip olduğunu keşfettik. Sizin için bu fikirleri bir araya getirdik. Umarız işinize yarar.

 

1. AYDINLATMA

Banyonlar evin diğer odalarına oranla su ile daha çok iç içe olduğumuz alanlar olduğu için aydınlatma konusuna ekstra özen göstermemiz gerekiyor. Tasarımı ve güvenliği bir arada düşünmeliyiz. Spot aydınlatmalardan farklı olarak büyük tel avizeleri düşünebilirsiniz. Avizeler banyoyu daha görkemli, daha ferah ve daha sofistike hale getirir.

 

2. DUVARLAR KONUSUNDA FARKLI DÜŞÜNÜN

Banyolar, duvarlarda farklı şeyler denemek için harika alanlardır. Soğuk renkleri, ahşap kaplamayı, duvar kağıtlarını ya da fayansları düşünebilirsiniz. Bu şekilde banyonuza kişilik ekleyebilirsiniz.

 

3. DUŞ BAŞLIKLARINI LAVABO MUSLUKLARI OLARAK KULLANIN

Lavabo muslukları –hangi markayı kullanırsanız kullanın- genelde tasarım olarak standarttır. Bu yüzden yeni bir banyo tasarımı yaparken lavabonuz için kullanacağınız musluk başlıkları konusunda pek seçeneğiniz yoktur. Ancak duş muslukları farklılaşmanız için güzel bir seçenek olabilir. Çünkü lavabo musluklarına göre daha büyük bir yapıdadır. Bu sayede lavabonuzu şık, büyük ve daha havalı gösterebilirsiniz.

 

4. İYİ BİR BANYO ZEMİNİ

Zeminlerin vücudun basınç noktalarına doğrudan etki eden rahatlatıcı bir özelliği vardır. Bu nedenle spa merkezlerinin zeminleri özel olarak seçilir. Bu etkiyi alabilmek için yumuşak ve pürüzsüz bir zemin seçmeniz oldukça önemlidir.

 

5. FAYANSLAR

İyi bir fayans banyoyu anında öne çıkarır. Yeşil mermer duvarların gemi penceresi şeklindeki bir ayna ile birleştiğini düşünün. Mükemmel değil mi? Eğer mermer kullanmak konusunda endişeleriniz varsa kiremitleri deneyebilirsiniz. Güzel döşenmiş kiremit yığınları da banyoyu oldukça farklı gösterir.

 

6. MOBİLYA

Banyonuza sandalyeler ya da tabureler ekleyin. Banyonuzun iç mimari tasarımına uygun mobilyalar mekâna canlılık katar. Ferah bir etki yaratmak istiyorsanız bu mobilyaları duvara yaslamayın. Mekânın odak noktasını göz önüne alarak orta alanlarda kullanabilirsiniz.

Top