BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
GASTROPUB TARZI MUTFAK DEKORASYONU

GASTROPUB TARZI MUTFAK DEKORASYONU

13 Aralık 2017

Mutfağınıza ve yemek alanınıza endüstriyel ve havalı dokunuşlar ile şık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Gastropub tarzı mekânlarda gördüğünüz mutfakların görünümünü seviyor musunuz? Artık birkaç dokunuş ile aynı görünümü mutfağınıza da taşıyabilirsiniz.

Rahat görünüm yaratın

Doğru sanat eserleri ile havalı ve yenilikçi bir tarz yaratabilirsiniz. Monokrom tipografik tablolar bu anlamda oldukça kullanışlıdır. Farklı renkte boyanmış duvarda öne çıkar ve ilgi çeker. Mutfak dekorasyonuna başlamadan önce renk paletini düşünün. Belirlediğiniz ren tonunu sadece duvarlarda değil, raflarda ve çekmecelerde de kullanmaya çalışın. Sandalyelerdeki minderlere kullandığınız renk tonu ile birlikte beyaz şeritler ekleyin ve rustik bir görünüm yaratın. İç mekâna endüstriyel bir görümüm kazandırmak için sandalye yerine bank kullanabilirsiniz. Bank, işlevsel olmasının yanı sıra alana havalı bir görünüm de kazandırır. Renk kontrastı yaratmak için dokuma bir halı tercih edebilirsiniz. Böylelikle iç mekânı rahat hale getirmiş de olacaksınız.

Endüstriyel tasarım trendleri

Açık turuncu tuğla duvarlar endüstriyel tasarım trendleri arasında tartışmasız ilk sıradadır. Ham dokular, mutfağa dokuyu, sıcaklığı ve stili getirir. Bakır kaplama aydınlatmalar modaya uygun bir gastropubda yer almayacak kadar çağdaş bir çizgi yaratırken, ahşap mutfak tezgâhı endüstriyel bir dokunuş katar.

Küçük alanlardan yararlanın

Mutfağı, gastropub tarzı mekâna çevirmek için bar taburelerini kullanabilirsiniz. Ancak yemek yaparken ya da yerken sosyalleşmeyi seviyorsanız sandalye de tercih edebilirsiniz.

Modern dokunuşlar ekleyin

Doğru renk tonunu bulun ve en çok kullanılan malzemelerden ikisini içeren şık bar tabureleri ile planınızı geliştirin. Ahşapi metal ve deri bu anlamda en iyi seçenekleriniz olacaktır. Bar tabureleri metal ayaklar ile mükemmel uyum sağlar. Bakır dekorlar ve aydınlatmalar da göz alıcı endüstriyel mutfakların olmazsa olmazlarındandır. 

Top