BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
FRANSIZ TARZI EV DEKORASYONU

FRANSIZ TARZI EV DEKORASYONU

05 Haziran 2017

Oturma odanızda klasik koltukları ile sandalyeleri uyum içinde kullanarak Fransız tarzı ev dekorasyonuna başlayabilirsiniz. Rahat bir görünüm için yaldız çerçeveli aynaları duvara yaslayabilirsiniz. Ayrıca görüntüyü tamamlamak için zeminde dokulu bir halı kullanın. Odak nokta yaratmak için şömine gibi dikkat çeken bir alanın üzerinde büyük bir saat konumlayabilirsiniz. Fransız dekorasyon tarzını pekiştirmek için, koltuklarınızın üzerine altın renginde minderler de ekleyebilirsiniz.

Eğer Fransız tarzı ev dekorasyonu ilginizi çekiyorsa, sizin için hazırladığımız önerilere mutlaka göz atın. Keyifli okumalar!

 

Döşemelerde kalın kumaşlar ve tekstiller kullanın

Örnek görseldeki gibi örme kumaşla kaplanmış bir koltuk Fransız tarzı ev dekorasyonu için idealdir. Ayrıca oturma odanızın ortasında yine örnek görseldeki gibi klasik bir sehpa kullanabilirsiniz. Duvara ekleyeceğiniz büyük klasik saat ise etkiyi anında katlayacaktır.

Duvarlara kadınsı bir dokunuş ekleyin

Ortanca desenli duvar kağıdı ile soluk ve eskitme görünümlü masa istediğiniz görünümü elde etmenizi sağlar.

Oyma masa kullanın

İç mekânı işlevsel kullanma konusunda yaratıcı olun. Boyalı bir masa ise vintage sandalyeye sahip bir çalışma alanı yaratabilirsiniz. Taş zeminleri dokulu bir halı ekleyerek yumuşatabilirsiniz. Ayrıca duvarları siyah beyaz baskılar ve çerçeveler ile süsleyebilirsiniz.

Süslü nevresimler tercih edin

Sade bir yatak odasına ayrıntı eklemek için dantel kenarlı nevresimler kullanabilirsiniz. Saçaklı nevresimler de  tercih edebilirsiniz. Ancak yatağınızı desenli yastıklar ile süslemeyi unutmayın. Dokuları katmanlı şekilde kullanmaya çalışın. Örneğin pürüzsüz çarşafların üzerinde dokulu yastıkları kullanabilirsiniz. Yani kontrast yaratmaya çalışın.

Şallarınızı ve mücevherlerinizi sergileyin

Eski bir cansız manken; kolyelerinizi, çantalarınızı ve mücevherlerinizi sergilemek için idealdir.

Pencere alanı oluşturun

Bu alan biraz tadilat isteyebilir. Ancak Fransız tarzı ev dekorasyonu yapmak isteyenlerin mutlaka dikkate alması gereken kısımdır. Pencerenizin iç kısmına bir çıkıntı ekleyerek oturma alanı yaratabilirsiniz. Yastıklar ve desenli perdeler kullanarak da görünümü tamamlayabilirsiniz. Böyle bir alana sahipseniz, kahve içmek çok daha anlamlı hale gelir.

Kendi vitrininizi yaratın

Vitrin, kavanozları ve el yapımı sabunları sergileyebileceğiniz en iyi alandır. Vintage görünümlü kavanozlar kullanmaya özen gösterin. İçlerine sevdiğiniz dekoratif ögeleri yerleştirebilirsiniz.

Top