BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
FESTİVAL HAVASI YARATACAK YILBAŞI DEKORASYONU

FESTİVAL HAVASI YARATACAK YILBAŞI DEKORASYONU

19 Aralık 2018

Yılbaşı dekorasyonu ya da süslemesi, yeni yıla evde girecekler için önemlidir. Özellikle de misafir ağırlanacaksa… Yılbaşı çelenklerinden monokrom detaylara kadar bu yılbaşında evinizin dekorasyonunu festivale çevirmek oldukça basit.

Sizin için hazırladığımız muhteşem oturma odası dekorasyonu önerileri ile evinizde şenlik rüzgârları esecek. Yılbaşı ağacı süslemesinden basit dekorlarlara kadar evinize şenlik havası katacak önerilerimiz aşağıda. Keyifli okumalar!

Duvar süslemesi

Orman baskılı duvar kağıtları yılın her zamanı harikadır ama özellikle noel süslemeleri ve gerçek bir yılbaşı ağacı ile birlikte kullanıldığında iç mekâna İskandinav tarzı bir hava katar. Rafine bir İskandinav tarzına sahip olan bu dekorasyon, hafif renk tonlarındaki ahşaplar, hasır ve dokuma detaylar, temiz mobilyalar ile birlikte kullanıldığına iç mimariyi yeni bir boyuta taşır.

Parıltılı yılbaşı süsleri

Parıltılı yılbaşı süslerindeki en önemli unsur, peluş dokudur. Kafide kaplı bir sandalye, brokar kumaşlar ve ipek yastıklar ile minderler… Bu detaylardan üçünü bir arada da kullanabilirsiniz, birini de seçebilirsiniz. Mobilyalarınız metal ve cam olabilir. Ancak ahşap mobilyalar tercih edeceksiniz koyu cevizi öneririz. Mevcut mobilyalarınızı koyu bir renge de boyayabilirsiniz.

Dekorlarınızı mobilyalarınız ile eşleştirin

Biribirinden farklı renklerde olan kanepeler ile dekorasyon yapmak zordur. Çünkü farklı renkleri bir arada uyum içinde kullanmalısınız. Ancak bu şekilde iyi bir iç mimari yaratmış olursunuz. Eğer evinizdeki mobilyalar farklı renklerde ise yılbaşı ağacınızı döşemeleriniz ile aynı tonlarda seçmeye özen gösterin. Ya da iç mimar ile çalışabilirsiniz.

Dekorasyona midas dokunuşu

Ev dekorasyonu yaparken ışıltıdan korkmayın. Yumuşak ve olgun renk tonlarından pirinç ve zengin bronz tonlara kadar tüm altın renk tonları, evinize sıcaklık ve zarafet katar. Sadece yılbaşı dekorasyonu için değil, altın detaylar tüm yıl boyunca evinizin vurgu rengi olarak öne çıkabilir.

Kış sıcaklığı ekleyin

Koltuklarınızın ve kanepelerinizin üzerinde yün battaniyeler ve yastıklar kullanarak rahatlığı artırabilirsiniz. Sepetlerin içerisinde fazladan battaniye bulundurmak, misafirlerinizin size sormak zorunda kalmadan rahatça alıp kullanabilmelerini sağlar. Mobilyalarınız ve yılbaşı ağacınızın uyum içinde olması, iç mimariyi gerçekten havalı hale getirir.,

Doğallık katın

Yaşam alanınıza geleneksel yılbaşı havası katmak için kırmızı ve yeşil renk şemasını bir arada kullanın. Country bir ev dekorasyonunuz varsa, gerçek bir ağaç kullanmanız harika olacaktır. Ayrıca kağıt yılbaşı süslerini de unutmayın. Duvarlarınızdan birini yeşil tonlarında boyayıp kırmızı bir çelenk ile tamamlayabilirsiniz. Farklı renklerdeki minderler, kırmızı bir battaniye ve çerçeveli baskılar ile tasarımı tamamlayabilirsiniz.

Yılbaşı aydınlatması

Zengin ve rahat bir dekorasyon yaratmak için bal rengi yılbaşı aydınlatmaları ve mumlar kullanın. Bal rengi aydınlatmalar ile geleneksel bir ev bile şenlikli bir hale bürünebilir. Son dokunuş için hediyelerinizi tek renkli ve metalik bir ambalaj kullanabilirsiniz.

Yeşili kucaklayın

Beyaz ve modern bir oturma odasında büyük bir etki yaratabilmek için canlı bitkileri kullanabilirsiniz. Okaliptus ve eğrelti otu gibi kokulu ve uzun ömürlü bitkiler yaprak dökmediği için güzel bir seçim olacaktır. Yılbaşı çelenginde bu bitkileri kullanabilirsiniz. Basit ve açık renk tonları ile İskandinav dekorasyon tarzını evinize taşıyabilirsiniz. Birkaç renkli süsle de iç mimariyi canlandırabilirsiniz.

Favori eşyanızı dönüştürün

Eğer oturma odanızda kitaplık varsa, yılbaşı dekorasyonu için odak nokta olarak kullanabilirsiniz. Süs ağaçlar, koyu yeşil cam aksesuarlar, geyikler ve birkaç dekor ile kitaplığınız tüm dikkatleri üzerine çekebilir.

Top