BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
FERAH BİR EV YARATMAK

FERAH BİR EV YARATMAK

02 Mart 2017

Rahatın ya da ferahın sizin için kelime anlamı nedir? Bahçeye bakan bir okuma köşesi, yatakların ya da koltukların üzerindeki yumuşak örtüler, mum ışığının sıcak atmosferi ile aydınlanan evler...

Bugünkü blog yazımızda rahat ve ferah evlerin iç mimari sırlarına odaklandık. Heme hemen herkes evinin dekorasyonun iyi olmasını ister. Bunun için de bazen köklü değişiklikler yapar, bazen de küçük düzenlemelerle fark yaratmaya çalışır. Ancak dekorasyon ve iç mimari ile ilgili ne yaparsa yapsın aslında odak noktası daha rahat ve ferah bir mekân yaratmak üzerinedir. Çünkü evimiz kendimizi güvende ve rahat hissettiğimiz tek yerdir.

 

Rahat ve ferah bir ev demek, kusursuz iç mimari demek değildir. Günlük yaşamın içindedir. Evimiz bizi ve bizim hikayemizi anlatmalıdır. Rahat ve ferah bir ev yaratmanın yaşadığınız yerle ilgisi yoktur. Eviniz çok güzel bir lokasyonda lüks dublekslerden biri de olabilir, apartman dairesi de...

 

Parayla da ilgisi yoktur. Yani elbette ki bazı şeyleri güzelleştirmek için para harcamanız gerekiyor. Ancak çok yüksek tutarlar harcamadan da hayalinizdeki evi yaratmanız mümkün. Sadece nasıl bir evde yaşamanın sizi mutlu edeceğini düşünün.

 

Özet olarak rahat ve ferah bir ev yaratmak için tasarım perspektifinden bakmayı bırakın. Duygularınıza ve hislerinize güvenin. Yani sadece yaşayın! 

Top