BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
EVİNİZİN DEKORASYONUNU DEĞİŞTİRMEDEN ÖNCE BİLMENİZ GEREKEN 5 ŞEY

EVİNİZİN DEKORASYONUNU DEĞİŞTİRMEDEN ÖNCE BİLMENİZ GEREKEN 5 ŞEY

20 Aralık 2017

Evinizin iç mimarisinde ve dekorasyonunda yapısal değişiklikler yapmadan önce söyleyebileceğimiz üç kelime var: planlayın, planlayın ve planlayın!  Renk paletini ya da duvar uygulamalarını düşünmek ilk etapta cazip gelmese de bize güvenin. Duvarı yıkmadan önce iç mimarinin tüm pratiklerine hâkim olduğunuzdan emin olun. Bugünkü blog yazımızda evinizin iç mimarisinde yapısal değişiklikler yapmadan önce mutlaka bilmeniz gereken beş öneriye odaklandık. Keyifli okumalar!

1. Planlayın

İç mimari projenin boyutu ne olursa olsun, işe başlamadan önce oturup elde etmek istediğiniz sonucun tam olarak ne olduğunu belirlemek akıllıca bir yöntemdir. Bu sonuç daha büyük veya daha verimli alan, alternatif bir kullanım veya daha çekici bir tasarım olabilir. İhtiyaçlarınızı değerlendirin ve tüm gereksinimlerinize ait bir yapılacaklar listesi oluşturun. Böylece hedeflerinizi en baştan tamamen netleştirmiş olacaksınız.

2. Yapılacaklar listesi hazırlayın

İç mimari proje belirli bir estetik yöne sahipse, size hitap eden stilleri belirlemek için görsel bir yapılacaklar listesi hazırlayın. Dergileri gezdirin, önerileri toplayın ve fikirlerinizi formüle etmeye yardımcı olması için bir karalama defteri kullanın.

3. Bütçenizi belirleyin

Ne kadar bütçenizin olduğunu bilmek, harcamalarınızın kontrolünü elinizin altında tutmanıza ve tasarrufta bulunabilmenizi sağlar. İç mimari ve dekorasyonun maliyeti ve gerekli pratik unsurlar hesaba katıldığında; demirbaşlar, aksesuarlar, kırım ve döküm gibi nelere para harcamanız gerektiği konusunda net bir fikriniz olur.

4. İç mimarlık ofisi veya iç mimar ile çalışın

Evet, bu ek bir maliyettir. Ancak bu sayede uzun vadede tasarruf sağlayabilirsiniz. İç mimarlık ofisi veya iç mimar; malzemeleri seçmenize, alanınızı ve bütçenizi en üst düzeye çıkarmak için yaratıcı tasarım çözümleri bulmanıza yardımcı olacak becerilere ve uzmanlık bilgisine sahiptir.

5. Brief yazın

Eğer projede bir iç mimarlık ofisinden ya da iç mimardan profesyonel yardım alınacaksa, neler istendiğine ve kişisel tarza dair brief hazırlanmalıdır. İç mimari projeden beklediğiniz her şeyi zamanlama ile birlikte iç mimarlık ofisinden ya da iç mimardan talep edin. Gerçekçi bir bütçe belirleyin. İç mimarlık ofisi ya da iç mimar, bütçenizle uyuşak bir uygulama planı oluşturacaktır. Örnek görseller de tarzınızı karşı tarafa anlatma konusunda yardımcı olabilir. Ancak düşüncelerinizi yüz yüze konuşarak açık bir şekilde anlatmaya özen gösterin.

Top