BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
EVİNİZİN DEKORASYONUNU DAHA RAHAT HALE GETİRİN

EVİNİZİN DEKORASYONUNU DAHA RAHAT HALE GETİRİN

12 Temmuz 2017

İç mimari ve dekorasyona başlayana kadar yaşam alanlarının ruh halimizi nasıl etkilediğinin farkına varamayabiliriz. Özellikle yeni dünya düzeninde hemen hemen herkesin stres dolu bir iş yaşamı olduğunu düşünürsek, özellikle evimiz rahatlayabileceğimiz tek yer olarak öne çıkıyor. İşiniz ne kadar büyür ve gelişirse bir o kadar da karmaşık hale gelir. Dolayısıyla sakin ve rahat bir iç mekâna sahip olmanız her zamankinden daha fazla öne çıkıyor. Buradan hareketle sakin, ferah ve rahat bir iç mekân yaratmanız için bazı iç mimari ve dekorasyon ipuçlarını sizin için sıraladık. Keyifli okumalar!

Koku

İç mekânlarda kokuların önemini daha önceki blog yazılarımızda defalarca vurguladık. Bu konu hakkında gerektiğinden fazla yazdığımızı biliyoruz ama gerçekten olağanüstü bir etkisi var. İç mekâna girdiğinizde sizi yansıtan bir kokuyu duyumsamak mutluluk verir. Çünkü ilk etki her zaman en can alıcı noktadır. Kapıyı açtığınız anda sizi güzel bir kokunun karşılaması diğer her şeye daha olumlu bakmanızı sağlar. Kokuların yanına konumlandırabileceğiniz küçük dekorlar ve aksesuarlar ile göze de hoş görünen bir alan yaratabilirsiniz.

Yeşil ekleyin

Bitkileri ve çiçekleri tüm iç mekânlarda kullanabilirsiniz. Yeşil renk aksesuarlardan bitkilere kadar doğayı yansıtan her şey zihinsel olarak gevşemenize yardımcı olur. Böylelikle stres seviyeniz de azalır.

Sakinleştirici renkler

Renk konusu oldukça kişiseldir. Bu yüzden genel geçer kurallardansa sizi sakinleştiren renkleri seçmeye özen gösterin. Doğal renkler -mavi ve yeşil tonları gibi- ilk etapta sizi yönlendirme konusunda referans olabilir. Ancak az önce söylediğimiz gibi gerçekten sizi rahatlatan renkleri düşünün ve uygulayın.

Top