BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
EVİNİZ DAHA CANLI GÖRÜNSÜN

EVİNİZ DAHA CANLI GÖRÜNSÜN

22 Ağustos 2017

Daha önceki blog yazılarımızı okuyanlar bilir, genellikle son trendleri ve eğilimleri takip etmekten yana değiliz. Her yaşam alanı birbirinden farklı olduğu için iç mimari tasarım tarzı da farklı olmalıdır. Trendlerin ve eğilimlerin yanlış olduğunu düşünmüyoruz tabii ki ama renkler ve sevilen şeyler ile yapılan dekorasyonun da eve canlılık katacağını düşünüyoruz.

Trendler ile ilgili kötü olan şey, modasının çok çabuk geçmesidir. Ayrıca yaşam alanınızın ihtiyacını en iyi siz bilirsiniz. Peki, evinizin bir kısmı cansız görünmeye başladığında ne yapmanız gerekiyor? Bugünkü blog yazımızda bu soruya yanıt vermeye çalıştık. Keyifli okumalar!

 

Tarzınızı seçin

İç mekân tarzınızı bilmek, seveceğiniz bir ev yaratmak istiyorsanız çok önemlidir. Neredeyse herkesin evini her yıl yeniden dekore etmek için yeterli bütçesi olmuyor. Gerçekten sevdiğiniz şeyleri ve iç mimari tarzınızı düşünün ve uygulayın. Sonuçların harika olacağına güvenebilirsiniz.

Renk

Evinizin tabanı, yani zeminler, için çok yönlü bir renk seçmeye çalışın. Böylelikle uygun fiyatlı dekorlar ekleyerek kalan alanı kolayca süsleyebilirsiniz. Koyu renk tonları, evinizi anında dönüştürme konusunda oldukça iyi çalışır. Koyu renkler öylesine mevsimseldir ki, karıştırmak için sadece aksesuarlara ihtiyaç duyduğunuzdan, odanızı tekrar farklı renkte boyamak zorunda kalmazsınız.

 

Botanik

İç mekâna süs çiçekleri veya bitkileri eklemek, alanı taze tutmak için harikadır. Yaşam alanına mevsimlik buketler ekleyerek her zaman canlı ve taze görünen bir iç mekân yaratabilirsiniz.

Katmanlar

İç mimari tasarım tarzınızı yaşam alanınıza uyguladıktan sonra farklı parçalar ve dekorlar eklemeyi deneyin. Örneğin dekorasyon tarzınıza uymayan Retro bir sandalyeyi katman yaratmak için iç mekâna ekleyebilirsiniz. Böylelikle gözün dikkatini çeken farklı bir iç mekân yaratmış olacaksınız.

Değişimi kucaklayın

Küçük bir değişimi benimsemeye hazır olun ve işler karışacak diye korkmayın. Minderleri değiştirme ya da evinizin tasarımına sadık kalarak yeni sanat eseri ekleme gibi basit şeyler olabilir.

Top