BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
EV DEKORASYONUNDA YAZ TRENDLERİ

EV DEKORASYONUNDA YAZ TRENDLERİ

16 Mayıs 2017

Isınan sadece hava değil, 2017’nin ev dekorasyon trendleri de içinizi ısıtacak türden. Bu yaz ev dekorasyon trendleri size evinizi yenilemek konusunda ilham verecektir.

Ev dekorasyonu ve iç mimari ile ilgiliyseniz sizin için hazırladığımız blog yazısındaki öneriler hoşunuza gidecektir. 2017’de oldukça fazla kullanılacak botanik baskılardan doğal materyallere ve el işçiliği dekoratif ögelere kadar her şey blog yazımızda. Evinizin tamamını yeniden dekore etmek yerine kolayca uygulayabileceğiniz küçük değişikliklere odaklandık. Bu değişiklikler yeni bir renk şeması ya da küçük dekorlar olabilir. Keyifli okumalar!

 

Yeni ahşap

Önceki sezonlarda oldukça fazla kullanılan doğal ahşap tonları yerini ahşap mobilyalarda ve aksesuarlarda sıklıkla kullanılmaya başlanan koyu tonlara bıraktı. Bu teknikle ahşabın yoğunluğu ve dokusu daha fazla ortaya çıktı. Tıpkı dramatik heykellerdeki gibi etki gibi.

 

Botanik baskı

Tarihi bahçe tasarım belgelerinin ve Paul Gauguin-esque sahnelerinin canlandırıcı etkiye sahip olduğu tropikal baskılar, 1950'lerin eğlencesi eşliğinde yeniden moda oldu.

 

Gölge oyunları

Hipnotik olarak gerçekçi dijital baskılardan kabartma yüzeyler tarafından oluşturulan daha stilize edilmiş karanlık duygulara kadar gölgeler, bu sezon kumaş koleksiyonlarının çoğunda yer alacak.

 

Güzel dokular

Bu sezon desenler ve parlak renkler, yumuşak kıvrımları ile hoş bir doku grubu yaratıyor. Pastel tonlar, bu dokulara daha fazla sofistike görünüm kazandırabilir.

 

Rüya gibi dokumalar

Son yıllarda özellikle mobilya tasarımlarına hasır dokumalar öne çıkmaya başladı. Örnek görseldeki şık salon koltuğu, narin rattan desenini sade kumaş ile yumuşak ve tozlu bir gölgede birleştirerek rustik tarzda bir görünüm yaratmış.

 

Karmaşa

Örnek görseldeki dekorasyon, hafif tasarımın aksine tasarımın vahşi yanını ortaya koyuyor. Yıldızlar, çizgiler ve metalik ögelerle birlikte leopar baskılar ve dokuma karışımı, tasarımda her zaman daha fazlasının olabileceğini gösteriyor.

 

Kot mavisi

Kot mavisi tonlarındaki dokuma kumaşlar, canlı baskılar ve duvar kaplamaları rahat fakat doygun bir iç mekân yaratmayı kolaylaştırır. Katmanları desenler özellikle zengin renk paletinde güzel bir etki yapar.

 

Sıcak metal

Metalik kaplamalar son yıllarda temel trend haline geldi. Ancak şu anda ilgi, ton ve dokunun ustaca çeşitlemelerine doğru gidiyor.

 

Renkli palet

Yumuşak, donuk desenler ve inceliğin hafif dokunuşlarından oluşan bir bileşim de yine bu yılın trendlerinden. Renkli palet ile güneş ışığının günün farklı saatlerindeki etkisiyle ortaya rüya gibi bir iç mekân çıkabilir.

 

Pembe ve nane yeşili

Nazik pembe tonlar ev dekorasyonunda geçtiğimiz yıllarda da fazlaca kullanıldı. Ancak bu sefer pembe ile birlikte yumuşak nane yeşili tonları da kağıttan kumaşa, seramikten cama kadar her türlü malzemede kullanılacak.

 

Saydam materyaller

Donuk ve ince dikişli desenler, geniş açıklıkları sayesinde ışık dolu iç mekânlarda en çok tercih edilen özelliklerden olacak.

Top