BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
EV DEKORASYONUNDA SONBAHAR ESİNTİLERİ

EV DEKORASYONUNDA SONBAHAR ESİNTİLERİ

18 Eylül 2017

Her mevsimin ayrı bir güzelliği var ama sonbaharı bir başka seviyoruz. Çünkü hareketli bir iç mimari ile iç mekânları daha görkemli ve güzel göstermek mümkün. Bununla birlikte önümüzdeki dönemde Barkod İç Mimarlık için de güzel gelişmeler bizi bekliyor. Artık perakende tarafında da aktif bir rol almaya başlayacağız. Yakın zamanda e-ticaret sitemizi aktif hale getirerek kendi tasarımımız ve üretimimiz olan ürünleri sizlerin beğenesine sunacağız. Gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın!

Gelelim sonbahar dekorasyonu için hazırladığımız önerilere. Evinizin iç mimarisini sonbahar mevsimine uygun hale getirebileceğiniz 5 basit ipucu hazırladık. Keyifli okumalar!

 

Duvarları canlandırın

Bir duvara hareket katan ve onu muhteşem gösteren birçok farklı şey vardır. Büyük aynalardan altın rengi dolaplara kadar klasik ve sofistike görünen detaylar duvarları âdeta konuşturur.

Hareketli aydınlatma

Aydınlatma, anında bir alana atmosfer ve ruh katar. Doğal ışığa göre farklı aydınlatma türlerini kullanarak evinizin daha hareketli görünmesini sağlayabilirsiniz. Yılın bu zamanında kullanacağınız farklı aydınlatmalar evinizin iç karartıcı etkiden uzaklaşmasını sağlayacaktır.

 

Katmanlar

Bir iç mekâna katman eklemek iç mimarinin etkisinin daha fazla olmasını sağlar. Daha önceki blog yazılarımızı okuyanlar bunu iyi bilir. Örnek görseldeki gibi özellikle evin en fazla zaman geçirdiğimiz alanlardan olan mutfağa katmanlar ekleyerek şık bir etki elde edebilirsiniz. Aydınlatma, kitaplar, baharatlar ve tabaklar ile rafın üzerinde katmanlar oluşturabilirsiniz. Mutfağınızın havasını anında değiştirecek basit ve kolay bir çözümdür.

Doğayı evinize taşıyın

Doğa konusunda oldukça takıntılıyız. Zamanımızın büyük kısmını ofis ve atölyede geçirdiğimiz için doğayı iç mekânlara taşımayı seviyoruz. Sonbahar mevsiminde de evinize olabildiğince çok bitki ve çiçek eklemek size tazelik ve yenilik hissi verecektir. Bu mevsimde mini çam ağaçlarından güzel büyük kaktüslere, eğrelti otlarından yosun dallarına kadar birçok bitkiyi iç mekâna ekleyebilirsiniz.

Mumlar

Sonbahar mevsimine uygun bir başka dekorasyon önerimiz de mumlar. Evinizi sonbahar kokuları ile doldurarak bu mevsimin etkisinin daha fazla olmasını sağlayabilirsiniz. Tarçın, elma ya da balkabağı kokuları iyi birer tercih olabilir. Sonbahar kokusunun evin tüm alanlarına hâkim olmasını istiyorsanız bir kap suya tarçın, portakal kabuğu ve karanfil ekleyip odanın ortasına bırakın. Bu eşsiz kokuya gerçekten aşık olacaksınız.

Top