BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
EV DEKOR ÜRÜNLERİ

EV DEKOR ÜRÜNLERİ

11 Eylül 2017

İç mimari ve dekorasyonun sadece mobilyalardan oluşmadığını artık herkes biliyor. Esneklik, çok yönlülük, heyecan verici yeni parçalar veya yeni bir koleksiyon da ev dekorasyonunda önemli bir yer tutar. Bu nedenle iç mimari tasarım dünyasında genel geçer kabul edilen kuralların yanında dekor ve aksesuarları da iç mekâna dahil etmeye çalışın. Yazımızın devamında bazı ipuçları verdik. Keyifli okumalar!

Hasır sepet

Hasır sepetler hemen hemen her iç mekâna güzel ve doğal bir hava katar. Aynı zamanda bitkiler ve çiçekleri estetik bir şekilde konumlandırmak için dekoratif bir parça gibi de kullanabilirsiniz. İç mekâna anında doku ve katman eklerler. Şemsiyeleri koyabileceğiniz ya da tuvalet kağıtlarınızı saklayabileceğiniz depolama alanı olarak da kullanabilirsiniz.

Bar sehpası

Tekerlekler, çoklu raflar ve tutamak, bar sehpasının bir evin her odasında gerçekten kullanılabileceği anlamına gelir. Kahve masası ya da yemek kitaplarınızı saklamak için kullanabilirsiniz. Mutfak gibi oldukça fazla kullanılan alanlarda ihtiyacınız olan eşyaları kolayca bulabileceğiniz raf olarak da kullanabilirsiniz.

Halı ya da kilim

Halıların sadece zeminler için olmadığını daha önceki blog yazılarımızda da anlattık. Odanın herhangi bir yerine dayayarak dekor ögesi olarak kullanabilir ya da boş bir zemine –üzerine sehpa ya da koltuk koymadan- yerleştirerek bohem bir etki elde edebilirsiniz.

Koltuk ve sandalye

Koltukların ya da sandalyelerin dönüştürücü etkisini asla hafife almayın! Sandalyeler ya da koltuklar sadece misafirlerin kullanması için değildir. Yatağınızın baş ucuna bir sehpa gibi yerleştirebilir ve farklı kullanımlar da elde edebilirsiniz. Tamamen sizin yaratıcılığınıza bağlı.

Bitkiler ve çiçekler

Evinizin her yerinde sahte ya da canlı çiçekler kullanabilirsiniz. Çünkü dekorasyonu tamamlayan en önemli parçalar bitkiler ve çiçeklerdir. Tazelik ve ferahlık hissi yaratmak istiyorsanız, evinize mümkün olduğunca fazla çiçek ve bitki ekleyin.

Top