BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
EKLEKTİK İÇ MEKÂN YARATMAK

EKLEKTİK İÇ MEKÂN YARATMAK

05 Mart 2017

İç mimaride en zor şeylerden biri farklı tasarım tarzlarını dengeli ve ahenk yaratacak şekilde bir araya getirmektir. Uyum oluşturmak için mekânın ortak noktalarını göz önüne almalısınız. Sadece eski bir eşyayı ya da modern bir objeyi mekâna ekleyerek uyum yaratamazsınız. Ancak korkmanıza gerek yok. Her şeyi kolayca takip etmenizi sağlayan birkaç kural vardır.

Renklerin, desenlerin, dokuların ve ölçeklerin iç mekânın bir kısmıyla ya da bütünüyle ortak bir paydada buluşmasını sağlayın. Kontrast yaratmak için küçük ve büyük eşyaları dengeli şekilde bir araya getirin. Desenleri vurgulayın ve pastel renk tonlarını kullanın.

Farklı stillerden, farklı ortamlardan ve farklı ölçeklerden nesneleri birlikte kullanın. Hiçbir şey eşleşmiyor gibi görünür ancak her şey birbiri ile mükemmel bir uyum ve denge içindedir.

Eklektik iç mimariye sahip bir mekânda gözümüz birçok farklı noktaya çekilse de aslında renk paletinde, ölçeklerde ve mobilyalarda bir uyum vardır. Özellikle vurgulamak istediğiniz alanı da öne çıkarmayı unutmayın.

Top