BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
DÜŞÜK MALİYETLİ MUTFAK VE YEMEK ODASI DEKORASYONU

DÜŞÜK MALİYETLİ MUTFAK VE YEMEK ODASI DEKORASYONU

08 Mart 2017

İç mimari dekorasyonun pahalı olduğu yönünde yanlış bir algı vardır. Ancak dekorasyon her bütçeden insanın karşılayabileceği bir şeydir. Hayatımızın büyük bölümünü evde geçirdiğimizi düşünürsek de aslında herkesin kendi tarzına uygun bir ev dekorasyonu yaptırması gerekir. Bu noktada mutfak ya da yemek odası dekorasyonu yaparken ucuz malzemeleri nasıl lüks ve göz alıcı gösterebileceğiniz konusunda birkaç öneri yazdık. Umarız işinize yarar. Keyifli okumalar!

Oluklu demirler, beton, yıpranmış deriler ve kontrplaklar ham madde olmasına karşın güzel bir şekilde işlenerek kullanıldıkları alanı daha lüks gösterebilirler. İyi bir dekorasyona sahip olmak için en iyi mermere ya da mobilyaya sahip olmanız gerekmiyor. İç mimaride ve dekorasyonda her şey doku ve uyum ile ilgilidir.

Ham zemin, kontrplak ve kaba kereste; cilalı beton masalar ve pürüzsüz metallere karşı...  Yani aslında ucuz pahalıya karşı. Her şey yaratacağınız uyumla ilgili. Kaplamalar yerine daha ucuz malzeme olan paneller kullanabilirsiniz. Duvara kontrplak yığmak da zor bir işlem değil.

Doku yaratmaya aksesuarlar ve bitkilerle devam edebilirsiniz. İç mekâna yeşil, hoş renklerde dekore edilmiş pirinç parçalar ve şamdan ekleyebilirsiniz. Kullandığınız dolaplar tavana kadar ulaşmıyorsa arada bir boşluk kalacaktır. Genelde hoş bir görüntü değildir. Bu alana en güzel aksesuarlarınızdan oluşan bir koleksiyon yerleştirebilirsiniz. Büyük parçalar olmasına özen gösterin. Aksi takdirde orada kaybolacaklardır. Büyük kaseler, kaplar ve şamdanlar iyi bir seçim olabilir. Böylelikle en iyi dekorlarınızı ve objelerinizi dolapta saklamak yerine gözün dikkatini çeken bir alanda kullanmış olursunuz.

Yazımızda kullandığımız görsel, İsveçli mimarlar Lotta ve Henrik Imberg’in tatil amaçlı kullandıkları evden. Umarız bu yazı mutfağınızı ya da yemek odanızı daha düşük maliyetlerle dekore etmek konusunda size ilham verir.

 

Top