BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
DÜŞÜK BÜTÇEYLE MUTFAĞINIZI YENİLEYİN

DÜŞÜK BÜTÇEYLE MUTFAĞINIZI YENİLEYİN

03 Şubat 2017

Mutfağınızı tamamen yenilemek pahalı olmasının yanında uzun bir süreç de gerektirir. Eğer böyle bir bütçeniz ve zamanınız yoksa, küçük değişikliklerle büyük farklar yaratabilirsiniz. Daha önce mutfak ile ilgili birkaç yazı daha yazmıştık. Aşağıdaki linklerden bu yazılara da ulaşabilirsiniz.

Göz Alıcı ve Renkli Mutfaklar

Ada Mutfakların Etkileri

 

MUTFAĞA HÂKİM OLAN RENK

Mürekkep gibi karanlık renk tonlarını seçerek mutfağınızı göründüğünden daha havalı hale getirebilirsiniz. Siyah ya da koyu mavi tonları da harika bir etki yaratacaktır. Mutfak dolaplarınız cansız görünüyorsa doğru rengi seçtikten sonra onları da boyayabilirsiniz.

 

MUTFAK DUVARLARININ DOKUSU

Mutfağınıza hâkim olan renk tonuna uygun olarak duvarlarına doku ekleyebilirsiniz. Böylelikle mutfağınız daha canlı görünecektir. Seramikler ya da mozaik fayanslar anında mutfağınızı canlandırabilir. Mutfağınızın tasarımına göre daha sade seramikleri tercih edebileceğiniz gibi desenli seramikleri de kullanabilirsiniz. Bu tamamen sizin seçiminize bağlı. Ancak tercihiniz ne olursa olsun seramikler ve fayanslar mutfağı canlandıran harika detaylardır.

 

DEKORATİF DETAYLAR

Mutfak tezgâhına el işçiliği olan desenli kaplar ve kaseler eklemeniz mekânı daha organik ve doğal gösterir. Seramik kaplar ve kaseler dokundukları yere çekicilik katar. Mutfağın pratik ve işlevsel olması güzel olmayacağı anlamına gelmez. Hem işlevsel hem de güzel bir mutfak yaratmanız mümkün. Hasır sepetler, pişirme kapları ve meyve tabakları gibi küçük ama etkili detaylar mutfağınıza ruh katar. Tezgâhtaki hasır sepetler, duvarlardaki çerçeveler, avizeler, çiçekler ve bitkiler mutfağınızın tarzı ne olursa olsun kullanmanız gereken detaylardır.

 

MUTFAK DOLAPLARI

Mutfak dolaplarını ya da kapısını değiştirmenin pahalı olacağını düşünüyorsanız tasarımınıza uygun tokmakları ve kapı kollarını kullanabilirsiniz. Ayrıca bardaklarınızı ya da küçük tencerelerinizi estetik bir şekilde saklamak için duvar kancalarını deneyebilirsiniz. Böylelikle dolaplarınızı ve kapılarınızı değiştirene kadar mutfağınıza estetik bir görünüm kazandırırsınız.

Top