BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
DÜŞÜK BÜTÇELİ YATAK ODASI DEKORASYONU

DÜŞÜK BÜTÇELİ YATAK ODASI DEKORASYONU

07 Eylül 2017

Sonbahar artık kendini yavaş yavaş hissettirmeye başlarken yatak odalarının önemi de iyice arttı. Daha önceki blog yazılarımızdan da anlayabileceğiniz üzere eklektik iç mimari tarzı oldukça seviyoruz. İç mekâna ruh ve cazibe kattığına inanıyoruz.

Genel algı minimal iç mimari tarzın rahatlık verdiği yönünde olsa da, eklektik iç mimari tarzını kullanarak nefes alan bir iç mekân yaratabilirsiniz. Böylelikle de gerçekten rahatlayacağınız ve huzur bulacağınız bir ev dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Bugünkü blog yazımızda düşük bütçe ile üst düzey bir yatak odası dekorasyonun nasıl yapılabileceğine odaklandık. Keyifli okumalar!

Katmanlar

Yeni bir yatak almak yerine, yatağınızın üzerini yastıklar ve minderler ile kaplayarak katmanlar oluşturabilirsiniz. Minder ve yastık gibi yumuşak dokulu eşyalar iç mekâna anında lüks bir hava kazandırır.

Dokular

Doku eklemek, iç mekâna derinlik katar ve herhangi bir odaya daha lüks bir his katmak için harikadır. Halı gibi parçalar, alana doğal bir doku kazandırır.

Bitkiler

Çiçekleri, bitkileri ve kaktüsleri yatak odanızın her yerinde kullanabilirsiniz. Yatak odasına derinlik katar ve dekorasyonun doğal ve ferah görünmesini sağlar.

Aynalar

Aynalar, her iç mimari stil ve ölçekteki evler için oldukça kullanışlı parçalardır. Işığı yansıtarak iç mekânın daha büyük ve geniş görünmesini sağlar. Aynı zamanda alana lüks bir hava da katar. Ayna ne kadar büyükse etkisi de o kadar fazla olur. Ancak fazla para vererek çok büyük bir ayna almanıza gerek yok. Küçük aynaları estetik şekilde bir araya getirerek büyük bir ayna yaratabilirsiniz. Her zaman dediğimiz gibi; iç mimarinin sınırları yoktur.

Aydınlatmalar

Bir iç mekândan en iyi verimi almak için sadece yapay aydınlatmaları göz önüne almayın. Odanıza giren doğal ışığın etkilerini de gözlemleyin. Doğal ışığın gün içerisinde farklı etkileri olacaktır. Görev ve ortam aydınlatmalarıyla doğal ışığı bir arada kullanarak farklı bir ambiyans oluşturabilirsiniz.

Top