BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
DÜŞÜK BÜTÇELİ BANYO DEKORASYONU ÖNERİLERİ

DÜŞÜK BÜTÇELİ BANYO DEKORASYONU ÖNERİLERİ

27 Ekim 2018

Banyonuzu tamamen değiştirmeden yapabileceğiniz ekonomik ve yaratıcı banyo dekorasyonu fikirleri ile karşınızdayız. Önerilerimizden bazıları oldies but goldies tarzında. Bununla birlikte yenilikçi ürünleri de ekledik. Ama hepsinde dekorasyonu tamamen değiştirmeden yapabileceğiniz ve banyonuzu dönüştürecek püf noktalar bulunuyor. Keyifli okumalar!

Derzlerinizi değiştirin

Kirli ve eski derzler banyonuzun dekorasyonunu mu bozuyor? O halde değiştirin gitsin. Düz beyaz bir derz yerine, duvar karolarınızla çelişen bir renk seçin. Örneğin beyaz karolarınız varsa, siyah veya gri bir derz deneyin. Sadece kontrast yaratmakla kalmıyor, aynı zamanda temizliği de çok daha kolay hale getiriyor.

Trend bir ayna kullanın

Banyonuz küçükse, ayna kullanarak alanı daha büyük gösterebilir ve doğal ışığı artırabilirsiniz. Aynayı pencerenin tam karşısına yerleştirebilirsiniz. Modern bir görünüm için siyah bir çerçeve veya tek renkli aksesuarlar ile vurgulamayı deneyin.

Duvar kağıdı

Banyo karolarından daha ucuz olan duvar kağıtlarını çarpıcı renk tonlarında ve desenlerde kullanabilirsiniz. Banyoda duvar kağıtları kullanma konusundaki en büyük ipucumuz, duş veya lavabonun hemen arkasındaki alanlarda kullanmamanız yönünde. Bu alanlar suyla çok yoğun olarak temas ettiğinden duvar kağıtlarınızın ömrü düşündüğünüzden daha kısa olabilir. Ayrıca duvar kağıtlarını uyguladıktan sonra vernikle mühürlemeyi unutmayın.

Filmli pencere ile alanı canlandırın

Doğal ışığı kesmek zorunda kalmadan banyonuzda mahremiyet sağlamak için mükemmel bir çözüm olan cam filmi, kepenklerden daha ucuz ve daha kolay monte edilir. Ayrıca desenle daha eğlenceli olmanızı sağlar. Ölçerek keserek dakikalar içerisinde pencerenize uygulayabilirsiniz.

Musluklarını yenileriyle değiştirin

Göz alıcı banyo dekorasyonu için eski musluklarınızı ve duş başlıklarınızı krom, pirinç ya da altın olanları ile değiştirin. Böylelikle banyonuza ışıltılı bir görünüm de katmış olacaksınız. Ya da varolan musluklarınızı ve duş başlıklarınızı iyi bir kireç sökücü kullanarak temizleyebilirsiniz.

Renkli havlular

Banyo havluların banyoya kattığı etki, minderlerin ve yastıkların oturma odasına kattığı etki ile aynıdır. Bu nedenle banyonuzda renkli ve desenli havlularınız kullanabilirsiniz. Renkli havlular aynı zamanda banyo dekorasyonunuzu da canlandıracaktır.

Tropikal etki

Banyoya bitkiler eklemek, dekorasyonu yenilemenin ve mekânı doğal göstermenin en kolay yoludur. Nemli atmosferde büyüyeceklerinden havadaki toksinleri ve bakterileri temizlemeye de yardımcı olurlar. Aloe vera veya eğrelti otları gibi az bakım gerektiren bitkileri deneyebilirsiniz. Ayrıca çeşitlilik için birkaç tane yapay bitki de ekleyebilirsiniz. Ya da tam tropikal etki için, toplayabildiğiniz kadar yeşil bir araya getirin. Botanik yaprak baskılı fayanslar, dokulu yeşil cam aksesuarlar ve zümrüt yeşili fayanslar banyonuza tropikal orman havası katacaktır.

Banyo dolabı

Eski bir masayı ya da dolabı, lavabo altı dolabına dönüştürerek banyonuzda komşularınızı kıskandıracak bir odak nokta yaratabilirsiniz. Banyonuza şaşırtıcı derecede kolay ve tarzınızı ifade eden gerçekten benzersiz bir şey koymuş olacaksınız. Banyodaki karmaşayı gizlemek için kullanabilirsiniz.

Top