BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
DOĞRU İÇ MİMARLIK OFİSİNİ BULMAK

DOĞRU İÇ MİMARLIK OFİSİNİ BULMAK

30 Mayıs 2017

İç mimari ve dekorasyon konusunda profesyonel destek mi istiyorsunuz. Sizin için hazırladığımız 8 öneriye göz atmadan karar vermeyin.

Neden bir iç mimara ihtiyacınız var?

Evinizi yeniden dekore etmek, özellikle de yapısal değişiklikler söz konusuysa, maliyetli bir yatırımdır. Hatalar pahalı ve sinir bozucu olabilir. Profesyonel bir iç mimarlık şirketi ile çalışmak, bütçenizden maksimum faydayı elde etmenizi ve tarzınızı evinize yansıtmanızı sağlar.

Projenizin büyüklüğü nedir?

Eğer evinizin dekorasyonunda sadece küçük değişiklikler yapacaksanız, bir iç mimarlık ofisinden ya da iç mimardan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Tadilat işleri de gerektiren bir dekorasyon için kendi üretim atölyesi olan iç mimarlık şirketleri ile çalışmanızı öneririz. Bu sayede maliyetleri de düşürmüş olursunuz. Ayrıca iç mimari ve dekorasyon ile ilgili A’dan Z’ye hizmet alırsınız.

Doğru iç mimarlık ofisini bulmak

İç mimarlık ofisinin tarzınıza uygun olduğundan emin olmak için mutlaka daha önce yaptığı işleri inceleyin. Sıcak ve country bir görünüm istiyorsanız şık ve metropol tarzı dekorasyon yapan iç mimarlık firmalarına yönelmeyin. Tarzını beğendiğiniz iç mimarlık ofisinden ya da iç mimardan mutlaka görüşme talep edin ve beklentilerinizi karşılayıp karşılayamayacağını ölçün.

İç mimarlık ofisinin nitelikleri

İç Mimarlar Odası'ndan, seçtiğiniz iç mimarlık firmasının akredite edilip edilmediğini kontrol edebilirsiniz. Kurumsal ve eksiksiz hizmet istiyorsanız evinizi mutlaka profesyonel ellere teslim edin.

Müşterinin anlatması gerekenler

Seçtiğiniz iç mimarlık ofisine bütçeniz, sizinle birlikte kaç kişinin yaşayacağı, evcil hayvanlarınız gibi tüm bilgileri eksiksiz verdiğinizden emin olun. Ayrıca evinizde şu anda neleri neden beğenmediğinizi de anlatın. İç mimarın tarzınızı ve beklentilerinizi anlayabilmesi önemlidir.

İç mimarlık ofisinin anlatması gerekenler

Çalıştığınız iç mimara sormak istediğiniz sorulardan oluşan bir liste hazırlayın. Çözümlerinin neler olabileceğini öğrenmeye çalışın. Ayrıca dekorasyon ve tadilat bittikten sonra da hizmet vermeye devam edip etmediklerini sorun. Sonuçta en önemlisi sizin beklentileriniz.

İç mimarlık ofisi ücretleri

Danışmanlık hizmetleri için genelde günlük olarak fiyat belirlenirken, A’dan Z’ye dekorasyon için projenin tamamına fiyatlandırma çıkarılır. Daha sonra sorun yaşamamak için seçtiğiniz iç mimarlık ofisinin çalışma şeklinin nasıl olduğunu öğrenin.

İç mimarla çalışmak

Neredeyse tüm blog yazılarımızda belirttiğimiz gibi önemli sizin ne istediğiniz. Bu nedenle iç mimara tarzınızı gösterebilecek görüntüleri, dokuları ve renkleri anlatın. İç mimar, gerçek malzemelerin örnekleri ile birlikte önerilen şemaların çizimlerini üretecektir. Tasarım süreci sizinle birlikte ilerleyeceği için olası sorunları da ortadan kaldırmış olacaksınız.

Top