BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
DİNAMİK BİR İÇ MEKÂN YARATMAK

DİNAMİK BİR İÇ MEKÂN YARATMAK

16 Şubat 2017

İç mimari ve dekorasyon söz konusu olduğunda birçok insan yeni ve farklı fikirleri denemekten çekiniyor. Sınırları zorlamanın neden bu kadar zor olduğunu anlayabiliyoruz. Farklı ve yeni dekorasyon fikirlerini denemek için güven ve cesaret gerekiyor. Ancak başarısız olma korkusunu yendiğinizde en havalı iç mekânı yaratacağınızdan şüpheniz olmasın. Siz de yeni ve farklı iç mimari fikirleri denemekten korkmuyorsanız blog yazımızdaki birkaç öneriye göz atabilirsiniz.

 

FARKLI BİR DOKUNUŞ EKLEYİN

Bu konuda yapabileceğiniz en kolay şey; gerçekten bir şeyler anlatan, sizi gülümseten ve size anlam ifade eden dekorlar satın almaktır. Çünkü dekorların kişilikleri vardır. Her biri farklı bir hikaye anlatır. Sizi gerçekten anlatan, yaşam tarzınıza en uygun dekorları seçmeniz dinamik bir iç mekân yaratırken önceliğiniz olmalıdır.

 

AYNI TONDA BOYAYIN

Duvarlar, tavanlar, köşeler, kapılar ve dış mekânlar... Her şeyi tek bir renk tonunda boyamaya başlamanız sihir yarattığınız andır. Her şeyin benzer renk tonlarından oluştuğu bir iç mekân düşünün. Araya farklı renkler koyduğunuzda mekânın büyüsü bir anda kaybolacaktır. Eğer eklektik bir iç mimari düşünmüyorsanız bu önerimizi dikkate almanızda yarar var.

 

HER ŞEYİN MANTIKLI OLMASINA GEREK YOK

Bunun tavsiye edilebilecek en garip şey olduğunun farkındayız. Ancak her şeyi mükemmel bir uyum ve orantı ile yerleştirmeniz iç mekânın donuk görünmesine neden olacaktır. Farklı büyüklükte objeleri ve dekorları kullanarak kontrast yaratabilir ve mekânınızın dinamik görünmesini sağlayabilirsiniz. Büyük bir masa ve asma tavan lambaları bu konuda güzel bir başlangıç olabilir. Mekânın dekorasyonu ile oynadıkça daha sıcak ve konforlu bir yer yaratmaya başladığınızı göreceksiniz.

 

MÜKEMMELLİK KONUSUNDA ENDİŞELENMEYİN

İç mekânın sıcak, mutlu ve davetkâr hissettirmesi gerekir. Böyle bir iç mekân yaratmak eski tasarım dayatmalarından, mükemmellik saplantısından ve simetri kurallarından daha önemlidir.

Top