BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
DENİZDEN İLHAM ALAN BANYO DEKORASYONU FİKİRLERİ

DENİZDEN İLHAM ALAN BANYO DEKORASYONU FİKİRLERİ

10 Ağustos 2018

Banyonuzda taze ve rahat bir dekorasyon yaratmak için denizden ilham alabilirsiniz.

Deniz ve plaj havasını evinize taşıyabilirsiniz. Neredeyse ayaklarınız arasındaki kumları hissedebilir ve rahat bir kumsal temalı banyo ile dalgaların seslerini duyabilirsiniz. Ayrıca açık renkli ahşaplar, deniz aksesuarları ve çizgili tekstil ürünleri ile banyonuzda mükemmel bir uyum yaratır. Mavi ve beyazı dengeli olarak kullanabilir, plaj görünümü vermek için de hasır kullanabilirsiniz. Mutlu tatil anılarını çağrıştırmak için de kartpostallar ve fotoğraflar harika birer seçim olacaktır. Yoğun çalışma şartlarından dolayı tatil yapmaya pek fırsat bulamıyorsanız, plaj ve deniz temalı banyo dekorasyonu ile tatildeymiş gibi bir his yaratabilirsiniz. Dekorasyonu nasıl tamamlayabileceğinizle ilgili detaylı bilgi için blog yazısını okumaya devam edebilirsiniz. Keyifli okumalar!

Beyaza boyayın

Deniz temalı banyo dekorasyonun sahip olması gereken en önemli şey rahatlatıcı bir etkiye sahip olmasıdır. Bununla birlikte ortamda yaşanmışlık hissinin de olması önemlidir. Beyaz boyalı duvarlar ve yıpranmış görünen retro ahşaplar bu anlamda size oldukça yardımcı olacaktır. Dalgaların karaya vurduğu odunların etkisine sahip aynalar, çerçeveler ve dolaplar deniz temasını pekiştirecektir. Yani aslında sahil kasabasındaki kulübelerin tarzında bir dekorasyona sahip olacaksınız.

Basit olun

Eğer banyonuz küçükse dekorasyonu basit tutmaya çalışın. Örnek dekorasyon şemasında odak noktada banyo teknesi yer alıyor. Küçük bir pence ile sınırlanmış doğal ışık, siyah ve beyaz nesnelerin kolay bir şekilde ayrışmasını sağlıyor. Oluklu paneller, depolama alanı yaratmasının yanında şık ve estetik görünüme sahip. Aynı zamanda tesisat borularının da kapanmasına yardımcı olmuş. Mavi ve kırmızı aksesuarlar ise mükemmel bir deniz teması sunuyor.

Deniz aksesuarları ile süsleyin

Nötr dekore edilmiş bir banyoda, deniz temalı aksesuarlar ile kontrast yaratabilirsiniz. Örnekteki nötr dekorasyon; sahil tarzı havlular, banyo paspasları, sanat eserleri ve dekoratif parçalar ile birlikte kullanılmış. Pencere, ahşap boyalı aynaya ve sıkıntılı vitrinlere bir kontrast sağlar. Kırmızı linolyum zemin, dekorasyonu dengelemeye yardımcı olmuş.

Farklı mavi tonlarıyla dekore edin

Country dekorasyona sahip banyoda, yumuşak mavi tonları ve karakter eklemek için deniz teması kullanılmış. Renk ve minimal aksesuarların ince dokunuşlarını kullanmak, temalı bir dekorasyon yapmanın en önemli unsurlarından biridir. Deniz kabukları, denizyıldızı ve mavi-eyaz çizgili aksesuarlar, banyoya deniz ve plaj havası eklemiş. Banyo etrafındaki paneller, aksesuarları görüntülemek için mükemmel bir yer sunuyor.

Doğal ve ham malzemeler kullanın

Harika yaz tatilinin hatıralarını, banyo üzerinde konumlayabileceğiniz sahil manzarasının çarpıcı bir fotoğrafı ile canlandırabilirsiniz. Sevdiğiniz bir fotoğrafı bulun ve büyük şekilde bastırıp duvara yerleştirin. Su geçirmez hale getirmek için cila kullanabilirsiniz. Duvarlarda ve zeminde, geri dönüşümlü ahşaplar tercih edebilirsiniz. Eski görünüm size rahatsız etmesin. Hatta eski görünmesi sahil ve deniz temalı dekorasyonunuzun hissini güçlendirecektir. Unutmayın, doğada hiçbir şey pürüzsüz değildir.

Bir temaya bağlı kalın

Zemin ve tavan rengini beyaz tutabilirsiniz. Beyaz duvarlar ve zeminler, küçük bir banyonun bile ferah ve havadar görünmesini sağlar. Banyonun havasını ısıtmak için doğal toprak tonlarını seçebilirsiniz. Ahşap banyo panellerinin mavi ve beyaz bir banyoyu tamamlamasına izin verin.

Top