BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
ÇİÇEK TEMALI İLKBAHAR DEKORASYONU

ÇİÇEK TEMALI İLKBAHAR DEKORASYONU

13 Nisan 2017

Zengin ve cesur çiçek temalı ilkbahar dekorasyonu ile evinize canlılık katabilirsiniz. Bu sezonun trendi, çiçek temalı dekorasyonu dikkat çekecek şekilde yapmaktır. Ancak bunu yaparken evinizin genel dekorasyonunu da göz önüne alın. Rustik veya klasik tarzda çiçekleri kullanabilirsiniz. Modern tasarım trendi büyük, cesur ve güzel çiçeklerdir.

Döşemeler üzerindeki çiçek desenlerinden duvarları canlı gösteren duvar kağıtlarına ve orman baskılı motiflere kadar ilginizi çekebilecek birkaç öneri hazırladık. Keyifli okumalar!

 

Koridorunuzda nötr çiçek desenleri kullanın

Görseldeki neşeli ve karmaşık görünen çiçekli duvar kağıdıyla büyük bir ilk izlenim bırakabilirsiniz. Ayrıca koridorunuzun tasarımı nasıl olursa olsun mükemmel uyum sağlar. İnce mat siyah mobilyalara ve ışıklandırmaya yatkındır. Çiçekli deseni temel alarak katmanlarla oynayabilir ve derinlik duygusu yaratabilirsiniz. Görselde sehpanın üzerinde bulunan pembe ortancalar, duvar kağıdındaki çiçekli deseni vurgulamış ve üç boyutlu bir etki yaratmış.

Doku ekleyin

Kadife kumaşlar son zamanlarda iç mekânlara güçlü bir dönüş yaptı. Bu yüzden yumuşak kadifeler ile soyut çiçekleri karıştırabilirsiniz. Bir mobilya parçasına canlılık katmakla kalmaz, aynı zamanda iç mekâna zarif ve çağdaş bir hava katar.

Cesur olun

Dekorasyon planınıza cesur çiçek teması eklemek biraz zor olabilir. Ancak bunu yapmanın en iyi yolu kısıtlamadır. Örnek görselde, yemek sandalyelerindeki büyük çiçek baskısı, renk paletinin daha yumuşak tarafı -turkuaz ve altın rengi detaylar- ile birleşerek zeminine karşı çarpıcı bir vurgu yapmış. Mavi ve yeşil tonlarındaki cam objeler genel şemaya hafiflik hissi getirmiş ve çiçek temasının her şeyin önüne geçmesini engellemiş.

Çiçek temasını aksesuarlarda kullanın

Çiçek temasını seramiklerde cam objelerde de kullanarak uyum yaratabilirsiniz. Böylelikle iç mekâna eğlence vurgusu da eklemiş olursunuz. Ayrıca parıldayan metalik ve cam materyaller sofistike bir görünüm de yaratır.

Yatak odanıza canlılık katın

Pembe, özellikle tozlu bir ton ile koyu renkli çiçek desenlerini birleştirdiğinize büyük bir tarafsızlık bir hava yaratır. Görselde, pembenin huzurlu bir paleti, yatak odasındaki kadife perdeler ve minderler üzerinde bulunan çiçek desenleri ile mükemmel bir uyum oluşturmuş. Düğme döşemeli pembe yatak başlığı ve kadife halı, bu yatıştırıcı düzene daha fazla derinlik katarken; benzer şekilde koyu renklerle çerçevelenmiş botanik baskılar da alanın çeşitli unsurlarını bir araya getirmiş.

Çiçek temasının etkisini katlayın

Dolapları perde ile uyuşan bir duvar kağıdı ile kaplamak, oda planını birleştirmenin yaratıcı bir yoludur. Gardırobun üzerindeki çiçek deseni, beyaz renk tarafından çevrelenerek odanın bir parçası gibi gösterilmiş. Halıdaki çiçek desenleri ve taburenin üzerindeki canlı çiçekler ise iç mekânı tamamlayan parçalar olarak kullanılmış.

Top