BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
ÇERÇEVELER İLE MÜKEMMEL DUVAR DEKORASYONU

ÇERÇEVELER İLE MÜKEMMEL DUVAR DEKORASYONU

30 Haziran 2017

Bu konuya daha önceki blog yazılarımızda da değinmiştik. Düzenli kalabalık görünen duvarlar iç mekâna farklılık katar. Özellikle minimal iç mimari tarzın artık eski büyüsünü kaybetmeye başladığını düşünürsek, maksimalist bir iç mekân dekorasyonu tam da aradığınız şey olabilir.

Çerçeveler, duvarlarınızı sanat galerilerindeki gibi eşsiz bir hale dönüştürmek için en ucuz ve hızlı yoldur. Bu tarz bir koleksiyona sahip olmak size pahalı gibi gelebilir ancak maliyeti yüksek olan sanat eserleri almanıza gerek yok. Nostaljik posterleri, yaptığınız seyahatlerde çektiğiniz fotoğrafları ya da dergiden kestiğiniz resimleri çerçevelere yerleştirerek duvarlarınızda kullanabilirsiniz. Bu çerçeveleri tek tek kullandığınızda bir istediğiniz etkiyi yaratmaz. Bir arada kullandığınızda ise -çok farklı tarzları bir araya getirdiğiniz için- tıpkı sanat galerilerindeki gibi bir duvar elde etmiş olursunuz. Bununla birlikte size yardımcı olabileceğini düşündüğümüz birkaç öneri de hazırladık. Keyifli okumalar!

Kırpın

Duvarınızda farklı boyutlardaki resimleri kullanmaya çalışın. İlgi çeken bir iç mekân yaratmak için dokuları ve şekilleri karıştırın. Ayrıca çerçeveleri duvara monte etmeden önce farklı şekillerde bir araya getirerek zeminde deneyin.

Odak nokta yaratın

Bir odak nokta yaratın. Çerçeveleriniz merkezi göz hizasında olmalıdır. Bu durum aynı zamanda duvarlarınızda kullanacağınız dekorlar ve aksesuarlar için de geçerlidir.

Duvar rengi

Bize kalırsa koyu renk tonlarını kullanmanızı öneririz. Çerçevelerinizi anında daha lüks ve şık gösterir. İç mekâna katacağı dramatik etkiden bahsetmiyoruz bile.

Katmanlar

Çerçevelerin, simetrik ya da aynı şekilde asılması gerektiğini söyleyen hiçbir kural yoktur. Rahat bir iç mekân yaratmak istiyorsanız, çerçevelerinizi rafların ya da konsolların üzerinde -tabii ki gözüne hoş gelecek şekilde- katmanlı olarak kullanın.

Top