BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
ÇALIŞMA ODASI DEKORASYONU

ÇALIŞMA ODASI DEKORASYONU

24 Şubat 2017

Evden çalışanlar (home office) için çalışma odasının dekorasyonu önemlidir. Çünkü evler yapıları itibari ile çalışmaktan çok rahatladığımız alanlardır. Bu yüzden evinizdeki çalışma odasını dekore ederken gerçekten çalışabileceğiniz bir alan yaratmaya odaklanmalısınız. Her şeyden önce motivasyonunuzu artıracak bir alana ihtiyacınız var. İşte evini “home office” olarak kullananlar için hazırladığımız önerilerden bazıları. Keyifli okumalar.

 

KİŞİSEL TARZINIZI YANSITIN

Çalışma odası olması onu kişiselleştiremeyeceğiniz ya da ilham verecek bir mekân haline getiremeyeceğiniz anlamına gelmez. Eğer kişisel tarzınızı yansıtmazsanız, çok uzun süre kalmak istemeyeceğiniz bir mekân ortaya çıkar. Çalışma odanızı kitaplar, mumlar, hasır sepetler, aydınlatmalar ve uzanmak için rahat koltuklar ile süsleyebilirsiniz. Sadece sizi mutlu eden şeyleri düşünün ve uygulayın.

 

NE GÖRMEK İSTEDİĞİNİZE ODAKLANIN

Bazı insanlar çalışırken pencereden dışarı bakmayı severken bazıları içinse dış dünya dikkat dağıtıcı bir şey olabilir. Çalışmaya ara verdiğinizde sizi rahatlatacak bir şeyi odanıza ekleyin. Bu motivasyonu artırıcı bir poster de olabilir, küçük bir dekor da. Tamamen size kalmış. Örneğin gökyüzünü, ağaçları ya da sadece dış dünyayı izlemeyi seven biriyseniz evinizin hangi odasının çalışma odanız olacağı çok önemli. Çünkü kimse saatlerce hiçbir şey yapmadan çalışamaz. Ara vermeye de ihtiyacınız var. Bu yüzden çalışmaya ara verdiğinizde gerçekten görmek isteyeceğiniz şeylere odaklanın ve dekorasyonu da bunu göz önüne alarak yapın.

 

YEŞİL EKLEYİN

Çiçekler ve bitkiler rahatlatıcı özelliğe sahiptir. Özellikle yoğun iş temposuna sahip insanlar için yeşil bir alanda çalışmak fark yaratır. Sakinleştirici etkisiyle size mutluluk verir. Kaktüs, eğrelti otu ya da sevdiğiniz bitkileri çalışma odanıza ekleyin.

 

DENGE YARATIN

Çalışma odanızın iç mimari dengesi önemlidir. Her iş birbirinden farklı olduğu için çalışma odanızı dekore ederken yaptığınız işi düşünün. Örneğin muhasebe gibi büro işleri ile uğraşan biriyseniz işinize yardımcı olacak klasörleri, dokümanları ve materyalleri odanın farklı bölümlerine yerleştirin. Kolayca ulaşabileceğiniz yerlerde olmasına özen gösterin tabii ki. Daha çok yaratıcılık gerektiren bir işiniz varsa size ilham verebilecek dekorları ve aksesuarları kullanın. 

Top