BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BUTİK OTEL TARZI YATAK ODASI TASARIMI

BUTİK OTEL TARZI YATAK ODASI TASARIMI

02 Şubat 2017

Herkes şık ve duygulara hitap eden bir yatak odası olsun ister değil mi? Sakin, huzurlu ve günün sonunda sabırsızlıkla gitmek isteyeceğiniz kadar güzel iç mimariye sahip bir yer... İşte hayalinizdeki yatak odasına sahip olmanızı sağlayacak birkaç öneri.

 

DOĞRU YATAK SEÇİMİ

Yatak odasının en büyük ve en dikkat çeken parçası olan yatak için farklı seçenekleriniz var. Öncelikle kendinize sormanız gerek soru, “Sade mi yoksa dikkat çeken bir şey mi istiyorum?” olmalı. Eğer dikkat çeken bir şey istiyorsanız yatak başlıkları önemlidir. Yüksek yatak başlıkları dramatik bir ortam yaratır. Alçak yatak başlıklarının ise daha sade bir görüntüsü vardır. Size en uygun olanı seçmelisiniz.

Önemli İpucu: Eğer yüksek yatak başlığı ile dramatik ve dikkat çekici bir görüntü elde edemiyorsanız yatağınızın üzerine dokular ekleyin. Yumuşak ve fırfırlı yastıklar, yatak örtüleri ya da lüks malzemeler kullanabilirsiniz.

 

GARDIROPLAR VE ŞİFONYERLER

Birçok kişi yatak odasındaki eşyalar için yeterli alan bulmakta zorlanır. Ayrı bir giyinme alanınız yoksa yatak odanızda birçok şeyi bir arada muhafaza etmek zorundasınız demektir. Eşyalarınızı bir köşeye atmak ise yatak odanızda hoş bir görüntü oluşturmaz. Gardıroplar ve şifonyerler birçok şeyi bir arada muhafaza etmek için mükemmeldir. Yatak odası dolaplarında ve komodinlerde giysilerinizin dışında çarşaflarınızın ya da pikelerinizin dışında kitaplarınızı ve özel eşyalarınızı bile saklayabilirsiniz.

 

YATAK UCU BANKI

Odanızın büyüklüğü ne kadar olursa olsun yatağınızın ayak ucuna koyacağınız bank, puf, tabure masa ya da sadece minderler, odanızı süper lüks gösterir. Gerçekten butik otellerdeki gibi bir görüntü elde edersiniz. Otellerdeki yatak odalarının iç mimarisine dikkat ederseniz bu detayı her zaman kullandıklarını fark edeceksiniz.

 

SON DOKUNUŞLAR

Yatak ucundaki komodinlerde bulunan resimler ya da dekorlar son dokunuş için mükemmel olabilir. Bir sürahi, bir bardak, belki bir bitki ya da küçük bir çiçek ve elbette bir lamba. Ya da kokulu mumlar ve sizi uykuya daldıracak kitaplar... Butik otellerdeki gibi bir yatak odasına sahip olmak istiyorsanız bu önerileri işinize yarayabilir.

 

 

 

Top