BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BANYONUZ SİZİ YANSITIYOR MU?

BANYONUZ SİZİ YANSITIYOR MU?

15 Aralık 2016

Yaşadığımız tüm mekanlar kendi ruh halimizi ve enerjimizi yansıtır. Bunu renk, doku, ışık seçimlerimizle yaparız ve devamında mekanlarımızı oluşturan tüm öğeler bu seçimimizin yansıması olarak ortaya çıkar. Evimizin yatak odasından sonra en mahrem yeri olan "banyomuz", evin diğer yaşam alanları gibi sizi ve enerjinizi yansıtır. "Banyo mobilyasının" rengindeki açıklık-koyuluk, formundaki keskinlik-yumuşaklık, malzemesindeki doğallık-sunilik, tasarımındaki modern-klasik çizgi farklılıkları gibi birçok unsur "banyo mobilyasının" enerjisini, yani sizin enerjinizi ifade eder.

Kendi ruh halinize ve enerjinize uygun banyonuz için seçebileceğiniz tarzlardan bazılarını sizin için sıraladık.

KLASİK VE MODERN BANYO İSTEYENLERE "RETRO"

Retro tarzı, 1950 ile 1980 yılları arası sıkça kullanılan mobilyaların veya eşyaların günümüz teknolojisi ile birleşmesi ve evlerde yerlerini almasına, yani geçmişin günümüze modern olarak uyarlanmasına denmektedir. Günümüzde retro ürünler, klasik ve modern çizgilerin bir araya geldiği ve aynı zamanda avangart çizgilerin modern bir yorumunun yansımasıdır. Retro tarzı eski yıllardan gelen bir tarz olduğu için genellikle eskitilmiş eşyalar kullanılır.  Bu yıllarda evler genellikle renklidir. Sadelikten değil de eğlenceli bir renklilikten yanadır. Bunun dışında duvarlarda -çiçekli veya desenli- son derece renkli modeller kullanılır. Retro; renkli, cesur ve baskın bir tarzdır.  Bu tarzı uygularken dikkatli olmak gerekir. Fazlası abartılı ve rahatsız edici bir etkiye sahip olabilir.

"AYDINLIK, FERAH VE ŞIK OLSUN" DİYENLERE "MODERN BANYO"

Banyoyu yenilenme ve dinlenme için ayrıcalıklı bir mekan olarak tanımlayanların modern tarzı seçmeleri doğru sinerjiyi yakalamalarını sağlayabilir. Beyaz, bej, kahve, antrasit ve abanoz renk seçimleriyle huzurlu ve yalın bir ortam elde edebilirsiniz. Şık ve işlevselliği olan mobilyalar seçmeniz keyifli bir banyo mekanına sahip olmanızı sağlar.

ZARAFET SEVENLER İÇİN "KLASİK VE AVANGART BANYO"

Klasik ve avangart, genelde altın, beyaz ve gümüş renklerinin hakim olduğu, işlemeli ve avangart tarzda mobilyaları temsil eder. Kendini sarayların zarafetine bırakmak isteyenlerin tercih edebileceği tarzlardır. Mücevheri andıran kulplarla, cam tezgahlarla ve altın kaplamalarla banyonuza farklılık katabilirsiniz. Klasik, şık ve zarif bir tasarım için "Cresta" koleksiyonun lüks serisinden "Diverso’ya" bir göz atabilirsiniz.

DOĞAYI SEVENLER İÇİN "OTANTİK BANYO"

Daha çok ahşabın ön planda olduğu, sade ve açık tonların kullanıldığı ve doğayla özdeşleşen bir tasarım anlayışıdır. Geçmişten ilham alarak yeniyi ve eskiyi, moderni ve gelenekseli bir araya getirir. Masif ahşap mobilyaların kullanımıyla sıcak ve samimi bir ortam yaratılabilir. Banyonun duvar ve zemininde açık tonların kullanımı daha aydınlık ve doğal bir ortam yakalanmasını sağlar. Otantik bir banyo için "Villeroy&Boch’un" serisi olan "True Oak" tasarımını inceleyebilirsiniz.

Top