BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BANYO FAYANSLARI ÖNERİLERİ

BANYO FAYANSLARI ÖNERİLERİ

04 Nisan 2017

Banyo karoları, tüm odayı tamamen yenilemeden güncellenmeden yenilemek için kolay bir yoldur. Yeni bir banyo karosu tasarımı, banyonuza anında yeni bir boyut katarak renkleri desenleri ortaya çıkaracaktır.

Eşsiz ve güzel karolar ile banyo armatürlerini kullanarak basit ama gerçekten etkili bir görünüm elde edebilirsiniz. Banyo karoları sadece duvarlar için değildir. Zeminde ya da banyonuzun sadece bir kısmında fayanslar kullanarak benzersiz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Fayans döşenmiş banyoların basit ama etkili bir görünümü vardır. Zeminde ve duvarlarda kullanacağınız renkli fayanslar şık ve sofistike görünür. Alternatif olarak, desenli fayanslar banyonuza klasik bir görünüm verir, derinlik ve karakter katar. Sade banyo dekorasyonunu anında yeni bir seviyeye taşır.

Renkli veya desenli fayanslardan hangisini seçeceğinize karar veremiyor musunuz? Mavi ve beyaz dönüşümlü olarak seçilmiş fayanslar, basit bir tasarım olmasına rağmen büyük bir etki yaratacaktır. En küçük banyolara bile lüks bir özellik kazandıran mozaik fayanslar gibi. Farklı desenli fayansları banyonun arkasında kolaj yapmak, alana ekstra bir özellik kazandıracaktır. Tarzınız ne olursa olsun, farklı banyo fayansı fikirleriyle etkili bir dekorasyon yapabilirsiniz.

 

NÖTR RENKLER

Görseldeki duş alanında nötr renkler oldukça uyumlu bir şekilde kullanılmış. Ancak daha yakından bakarsanız, farklı özelliklerin bir arada kullanıldığını göreceksiniz. Mermerden kiremit rengine kadar doğal görünümlü bir dekorasyon yaratılmış.

 

SİYAH VE BEYAZ FAYANSLAR

Banyo zemininizde uygulayacağınız farklı fayans fikirleri ile çarpıcı bir görünüm elde edebilirsiniz. Zemin, dekorasyon esnasında insanların düşündüğü en son şeydir. Ancak görseldeki göz alıcı siyah beyaz fayansları incelediğinizde gerçekten nasıl bir etki yarattığını göreceksiniz. Eğer zeminin daha az yoğun olmasını istiyorsanız, büyük formatlı siyah beyaz fayanslar seçin.

 

RENKLİ FAYANSLAR

Görseldeki gibi banyo duvarlarınızı kırmızıya boyayıp altıgen şekilli fayanslar ile dekore etmek beklenmedi bir etki yaratabilir. Beyaz renk herhangi bir şeyle uyum sağlar ancak böyle parlak bir renkle bir araya geldiğinde daha keskin bir görünüm alır. Fayansların arasında kalan kısımların kırmızı bırakılması da dekorasyona canlılık kazandırmış.

Banyo karoları ve fayansları ile ilgili daha detaylı yazıları da önümüzdeki günlerde sizinle paylaşacağız. Takipte kalmaya devam edin!

Top