BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BANYO DEKORASYONUNDA MERMER

BANYO DEKORASYONUNDA MERMER

11 Aralık 2017

Bu asil taş, doğal güzelliği ve çok yönlülüğü sayesinde banyolara stil katıyor. Nasıl olduğunu anlatalım... Banyonuzda, yılın en büyük stil dönüşüne hazırlanın. Trendleri unutturup iç mekânı sallayan bir şey varsa, bu kesinlikle mermerdir. Banyo dekorasyonunda sıcak bir görünümün peşindeyseniz mermer bu anlamda kullanabileceğiniz en önemli malzemedir. Banyonuzun büyüklüğü ya da dekorasyon bütçeniz ne kadar olursa olsun mermer iç mekâna stil katmanın en havalı yoludur.

Mermeri eşleştirin

Mermerin dekoratif imkânlarını kullanarak yeni şeyler denemeye çalışın. Farklı dokudaki mermerleri bir arada uyum içinde kullanabilirsiniz. Mermer, doğal güzellikleri nedeniyle banyo için benzersiz bir seçimdir. Aynı zamanda istisnasız her iç mekâna anında cazibe katar.

Butik otel tarzında kullanın

Stillerde kontrast yaratın. En sıradan banyolar bile duvarda ya da zeminde uygulyabileceğiniz mermer ile butik otel şıklığında görünebilir. Zarif bir duş perdesi kullanarak rahat ve resmi görünüş arasındaki sınırı belirtebilirsiniz. Mermer bütçeniz dışındaysa, mermer efektli panelleri tercih edin. Onlar da en az mermer kadar gösterişli görünüyorlar.

Ayrıntılara önem verin

Mermer ucuz bir malzeme değildir, ancak birazcık bile gözünüze klas bir his katacaktır. Geniş lavabo, geleneksel duvara monte musluklar ve ahşap makyaj ünitesi banyoyu sıra dışı gösterir. Doğal malzemeler her zaman güzeldir ve mermer ile birleştirilirse ahenk yaratır. Eski bir ahşap kabini kaldırıp su hasarından korumak için mermer bir tezgâh kullanabilirsiniz.

Zemine odaklanın

Mermer mozaikler, kişiselleştirilmiş bir dekoratif düzen oluşturmanıza olanak tanıyan yüksek kaliteli bir yüzey sunar ve mermerin zamansız güzelliği her banyo için idealdir. Döşeme daha pahalı bir seçenek olsa da, duvardaki temel metro karolarını seçerek ve bütün takımları değiştirmek yerine muslukları ve parçaları güncelleyerek maliyetleri düşürebilirsiniz.

Duvarlarda geometrik mermerler kullanın

Banyoda mermer kullanmak bariz bir seçim gibi görünebilir, ancak değişiklik yaratmak için karoları olağandışı şekillerde deneyin. Bu anlamda geometrik mermer döşeme, iç mekâna çağdaş bir dokunuş katar ve ilgi çeker. Beyaz mermer zamana bağlı olmayan bir cazibe merkezi ve lüks bir saflığa sahiptir. Bu nedenle modern veya country banyolar için idealdir.

Top