BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BANYO DEKORASYONU İÇİN ÖNERİLER

BANYO DEKORASYONU İÇİN ÖNERİLER

25 Şubat 2017

Banyolar, evin diğer odalarına oranla genelde ihmal edilen alanlardır. Bu yazımızda banyonuzu küçük değişikliklerle nasıl daha iyi bir görünüme kavuşturabileceğinizi anlatacağız.

Öncelikle eğer duş perdeniz varsa mümkün olduğunca tavana yakın bir yere asmaya çalışın. Böylelikle banyonuz daha geniş ve ferah görünecektir.

Sandalye, küçük bir sehpa, halı ve bitki gibi dekorları mutlaka kullanın. Bunu genellikle her yazımızda vurgulamaya çalışıyoruz ama oturma odası gibi alanlarda kullandığınız dekorları banyoda da kullanmanız ferah ve ilgi çekici bir alan yaratmak için önemlidir.

Geleneksel aydınlatmalar ekleyin. Banyonuzda kullandığınız spot aydınlatmalar donuk bir etki yaratabilir. Daha sıcak bir görünüm katmak için avize gibi geleneksel aydınlatmalara yönelmeyi deneyin.

Banyonuz için soluk görünmeyen bir renk seçin. Soluk renklere hemen hemen her banyoda rastlayabilirsiniz. Farklılaşmak için koyu renkleri deneyebilirsiniz. Koyu renkleri kullanmanın banyonuzu kasvetli gösterebileceğini düşünebilirsiniz. Ancak koyu renklerin yanında -soluk olmayan- açık renkleri de ekleyerek kontrast yaratabilir ve ortamı yumuşatabilirsiniz. 

Top