BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BANYO DEKORASYON ÖNERİLERİ

BANYO DEKORASYON ÖNERİLERİ

09 Şubat 2017

Banyo dekorasyonu, genelde birçok kişi tarafından ihmal edilir. Bu yüzden de banyolar, evin geneline oranla daha sıkıcı ve donuk görünür. Neyse ki birkaç düzeltme ile banyonuzun iç mimarisini şık bir hale getirebilirsiniz. Banyonuzun diğer odalardan -tasarımsal açıdan tabii ki- pek bir farkı yoktur aslında. Bu nedenle klasik banyo mobilyalarını kullanmaktan çekinmeyin. Mumlar, rahat sandalyeler, halılar, çiçekler ve tablolar banyonuzu anında yeni bir seviyeye taşır.

Banyonuzu dekore etmek için alışveriş yapmanıza da gerek yok. Oturma odanızda ya da salonunuzda bulunan eşyaları banyonuza taşıyabilirsiniz.

 

YEŞİL EKLEYİN

Bitkiler ve çiçekler bulundukları ortama doğallık katar. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta, banyonuzun güneş ışığı alıp almadığıdır. Eğer güneş ışığı almayan bir banyonuz varsa doğal bitkiler yerine yapay olanları kullanın. Ancak banyonuz yeterince ışık alıyorsa doğal bitkileri ve çiçekleri tercih edebilirsiniz.

 

TABLOLAR

Çerçeveleri ve tabloları ihmal etmeyin. Çünkü bu dekorlar banyonuzu tasarımsal açıdan farklı bir boyuta taşıyacaktır. Pahalı tablolar yerine gerçekten sizi yansıtan resimler ve çerçeveler ekleyebilirsiniz. Önemli ilan niceliği değil niteliği.

Önemli: Tablolarınız su sıçrayacak bir yerde asılıysa suya dayanıklı çerçeveler kullanabilirsiniz.

 

BANYO HALILARI

Halılar, banyolar da dahil olmak üzere, kullanıldıkları odaya ferahlık ve şıklık katar. Banyonuza kişisel zevklerinize göre desenli ya da sade halılar koyabilirsiniz. Banyo halıları güzel görüntülerinin yanında işlevseldir de. Örneğin kurulanırken yere su sıçramasının önüne geçer.

 

BANYO AYDINLATMALARI

Banyo dekorasyonu ile ilgili en büyük önerimiz, gömme spot aydınlatmayı tek ışık kaynağınız olarak kullanmayın. Neoklasik bir tel avize –eğer genel iç mimariye uyuyorsa- gibi aydınlatmalar banyonuza farklı bir hava katabilir. Ancak banyonuzun büyüklüğü ne kadar olursa olsun, spot aydınlatma ile birlikte kullanabileceğiniz mumlar ve lambalar en büyük dönüştürücü etkiye sahip olacaktır.

Top