BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BAHAR MEVSİMİNE ÖZEL DEKORASYON

BAHAR MEVSİMİNE ÖZEL DEKORASYON

11 Nisan 2017

Zeminden başlayarak renkleri, desenleri ve aksesuarları değiştirerek evinizin dekorasyonunu baştan yaratabilirsiniz.

İyi bir temel

Geleneksel duvar panelleri, tahta döşemeler ve ihtiyaçlarınız değiştiğinde odadan odaya aktarabileceğiniz basit ahşap masalar, kalıcı ve güzel bir ev dekorasyonu yapmak için göz önüne alınacak ilk unsurlardır. Daha güzel bir etki için ahşap malzemeleri birbiri ile karıştırmayı deneyebilirsiniz.

Çok yönlü nötr tarz

Açık renkli sıcak bir gri, mutfak dolaplarnda idealdir. Duvar rengini değiştirdiğiniz takdirde her şeyle uyum sağlar. Mavi-yeşil vurgular, geleneksel mutfaklara İskandinav tarzı kıvrımlar ekler.

Doğal tekstiller

Kaliteli yün, keten ve pamuk tekstilleri kullanın. Trendler değiştikçe daha ucuz baskılar ekleyebilirsiniz. Doğal dokular ve ham maddeler zamana bağlı olmayan bir çekiciliğe sahiptir. Ayrıca rahat ve canlı bir his yaratmak için mükemmeldir.

El yapımı detaylar

İyi bir işçiliğin modası asla geçmez. Bu nedenle el yapımı parçalar ile iç mekâna kişilik katmayı deneyin.

Stilleri karıştırın

Yumuşak renkler ve basit şekiller istediğiniz stili kolayca bir araya getirmenizi sağlar. Görseldeki örnekte rustik ve çağdaş beton parçalar içeren geleneksel bir kanepe kullanılmış. Desenlerin tarzları çok hızlı değişir. Bu nedenle döşemelere ve ölçüye göre basit, klasik tasarımlara sadık kalın.

Doğallık ekleyin

Doğal taş efektli fayanslar, en küçük banyolara bile zamana bağlı olmayan güzellik katıyor. Taş, dayanıklılığı ve doğal güzelliği ile her eve kalıcı bir açıklama getireceği için duvarlar ve zeminler için harika  bir malzemedir.

Pratik ve hoş

Eşyalarınızı depolama ya da saklama konusunda yaratıcı olabilirsiniz. Battaniyelerinizi ya da kıyafetlerinizi merdiven raflarında sergileyebilirsiniz. Kısıtlı bir alana sahipseniz kitapları, objeleri ya da bitkileri sergilemek için ideal bir çözüm olabilir.

Klasik tasarım

Sıcak ahşap tonlarıyla yumuşatılmış basit, beyaz bir şema ile işlevsel ve davetkâr bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz. Bu noktada klasik tasarımlar, rustik bir odaya oldukça güzel uyum sağlar.

 

Top