BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
AÇIK ALANLAR İÇİN İÇ MİMARİ VE DEKORASYON ÖNERİLERİ

AÇIK ALANLAR İÇİN İÇ MİMARİ VE DEKORASYON ÖNERİLERİ

22 Haziran 2017

Açık alanları dekore etmek, iç mekânlardaki diğer alanlardan farklıdır. Açık alanlarda iç mimari düzenleme yapmak daha keyifli olsa da bazı zorlukları vardır. Özellikle minimal mobilyalarla dekore edilmiş açık alanlar, iç mekânı oldukça sıkıcı gösterir. Minimal dekorasyon, açık alanlar için doğru bir yaklaşım değildir. İç mekânı boş gösterir.

Salon ya da ofis gibi açık alanlarda çalışmanın en güzel yanı, birçok farklı seçeneği bir arada deneyebilmektir. Biz de bu konuda size yardımcı olabileceğini düşündüğümüz bazı iç mimari ve dekorasyon önerilerini sıraladık. Keyifli okumalar!

Farklı alanlar ve küçük köşeler yaratın

Farklı alanlar yaratmak için separatör gibi fiziksel bariyerler kullanmak zorunda değilsiniz. Mobilyalar, büyük boy bitkiler, tablolar ve konsollarla da fiziksel sınırlar yaratabilirsiniz. Bu parçalar, hem alanı bölümlere ayırmak için kilit görevi görür hem de entegre şekilde çalışır.

Ortak tema

Mutfak, yemek alanı ve yaşam alanı gibi farklı bölgelerin hepsi bireysel olarak dekore edilmelidir. Ancak uyumlu görünmeleri için ortak bir temaya ihtiyaç vardır. Renk, stil, doku gibi her şeyi birleştiren ortak bağlantıları iç mimari ve dekorasyonda kullanın.

Bazı parçalarda büyük oynayın

Açık alanlar, gözün dikkatini çekecek bazı büyük parçalara ihtiyaç duyar. Bu etkiyi yaratmak için büyük avizeleri, aynaları ve halıları kullanabilirsiniz.

Karıştırmayı unutmayın

Açık alanların dekorasyonunda sadece tek bir tarzı kullanmak zorunda değilsiniz. Geleneksel ve modern detayları bir arada kullanabilirsiniz. Koltuk, kanepe ya da aydınlatma gibi parçalarda farklı tarzları deneyebilirsiniz. Bu şekilde de daha dengeli bir iç mekân yaratmış olursunuz.

Birden fazla odak nokta ekleyin

Bir iç mekândaki tüm detayları ilk bakışta fark ediyorsanız sıkıcı bir alana sahipsiniz demektir. Bunun yerine bir iç mekâna ilk girdiğinizde dikkatini çekebilecek farklı odak noktalar yaratmaya odaklanın. Gözün dikkatini farklı alanların çekmesi merak, heyecan ve şaşkınlık hissi yaratır. Bu nedenle iç mekânda birden fazla odak nokta oluşturmaya çalışın.

Top