BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
6 BAHAR DEKORASYONU ÖNERİSİ

6 BAHAR DEKORASYONU ÖNERİSİ

04 Mayıs 2017

Bahar mevsimini birçok kişi sever. Çiçeklerin açtığı ve doğanın yeşile büründüğü âdeta büyülü bir mevsimdir. Özellikle bahçeli evi olanların sabah kahvaltılarını ya da akşam yemeklerini mis gibi çiçek kokuları eşliğinde yaptığı eşsiz aylardır. Eğer İzmir’de yaşıyorsanız bahçenizin olmasına da gerek yok. Çünkü İzmir’de hayat balkonlarda yaşanır. Balkonsuz evler İzmir insanına iç karartıcı gelir. Bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte, İzmir’de balkonlar da şenlenir. Ancak bahar dekorasyonu sadece bahçeler ya da balkonlar için değildir. Bir şeyleri değiştirerek ya da güncelleyerek evinizin dekorasyonunun da bahar mevsimine uygun olmasını sağlayabilirsiniz. İşte sizin için hazırladığımız bahar dekorasyonu önerileri. Keyifli okumalar!

Yatak odanızı güncelleyin

Önceki blog yazılarımızı takip edenler yatak çarşaflarının ne kadar dönüştürücü olduğunu defalarca vurguladığımızı bilirler. Çünkü yatak, yatak odasının merkezidir. Her gün ilk ve son kez gördüğünüz şeydir. Bu yüzden de etkileyici olması gerekir.

Mobilyalarınızı değiştirin

Eğer radikal bir değişiklik istiyorsanız kumaş koltuklar yerine deri koltukları kullanmanızı öneririz. Sadece koltukları değiştirmek bile başlı başına bir fark yaratacaktır.

Dekorları yeniden düzenleyin

Rafları, örtüleri, dekorları ve masaları her mevsim yeniden düzenleyebilirsiniz. Evinizin dekorasyonuna uygun olarak düzenlediğiniz takdirde güzel bir uyum yakalayacağınıza emin olabilirsiniz.

Yeni bir alan oluşturun

Oturma alanını odanın farklı bir bölümüne taşıyabilirsiniz. Ya da kullanmadığınız bir alanı ya da odayı yeniden düzenleyerek bahar mevsimine uygun hale getirebilirsiniz.

Sehpalarınızı düzenleyin

Kitapları sehpalarınızın ya da masalarının bir parçası gibi kullanabilirsiniz. Çiçekler ve mumlarla birlikte bu alanı daha zenginleştirebilirsiniz. Masanın büyüklüğüne bağlı olarak kitapları ızgara görünümünde yerleştirebilirsiniz. Eğer küçük bir sehpanız ya da masanız varsa kitapları üst üste de kullanabilirsiniz.

Birden fazla odak nokta oluşturun

Çoğu ev yalnızca tek bir odak noktasına sahip. Ancak iç mekânlarda üç tane odak nokta olabilir. Bu sayede gözün dikkatini üç ayrı noktaya çekebilir ve daha havalı bir mekân yaratabilirsiniz. Üç odak noktaya sahip bir iç mekâna sahip olmak, gözün odanın içinde dolaşmasını sağlayarak derinlik algısı yaratır. Odak noktalar, iç mekânların dönüşümüne etki eden en önemli ögelerdir. İç mimaride ve dekorasyonda olmazsa olmazdır.

Top