BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
5 ADIMDA YATAK ODASI DEKORASYONU

5 ADIMDA YATAK ODASI DEKORASYONU

26 Eylül 2017

Bu hafta tüm enerjimizi yatak odası dekorasyonuna ayırmaya karar verdik. Özellikle sonbahar mevsimi ile birlikte yatak odaları hiç olmadığı kadar önemli bir konuma geldi. Malum, soğuk havalarda sıcak yataktan çıkmak oldukça zordur. Sonbahar mevsiminde yatak odalarımız evin en fazla zaman geçireceğimiz alanlarının başında gelir. Bu nedenle de rahat ve konforlu olması gerekir. Bugünkü blog yazımızda yatak odanızı sonbahara hazır hale getirmenizi sağlayacak 5 kolay ipucu hazırladık. Keyifli okumalar!

1. Stil

Yatak odanızın büyük ya da küçük olması hiç önemli değil. Stil ve tarz katan mobilyaları mutlaka ama mutlaka yatak odanızda kullanmaya çalışın. Aslında yatak odası, dekorasyonda cesur olup farklı şeyler deneyebileceğiniz evin en uygun alanıdır. Eğer yatak odanızın tavanı yüksekse bu avantajı dekorasyona da yansıtın. Uzun bir yatak başlığı ile alanı canlandırın.

2. Renk

Daha önceki blog yazılarımızda da vurguladığımız üzere, yatak odanızın büyüklüğü ne kadar olursa olsun her şeyi aynı renk tonlarına boyayın. Yani tavanı, duvarları ve süpürgelikleri... Böylelikle sonsuzluk etkisi yaratacak ve yatak odanızı daha şık hale getireceksiniz.

3. Depolama

Depolama alanlarının sıkıcı olmasına gerek yok. Dekorlarınızı ya da kitaplarınızı kullanarak bu alanı oldukça güzel değerlendirebilirsiniz.

4. Sanat

Tüm alanı pahalı sanat eserleri ile dekore etmek yerine birkaç tane iyi sanat eserine yatırım yapın. Çünkü iyi bir sanat eseri demek iyi bir stil demektir. Sanat eserleri karışıklık hissi yaratmadan alanı olduğundan daha büyük gösterir. Ayrıca sanat bir sanat eseri bile bir odayı anında şık bir alana dönüştürebilir.

5. Bitki

Dekor ve mobilyalar alanı şık gösterse de bazen yeterli bütçeye sahip olamayabiliyoruz. Ancak bitkiler ve çiçekler, pahalı olmamakla birlikte mevsimsel dekorasyon için harikadır. En sevdiğiniz bitkileri seçin ve yatak odanıza ekleyin. Ferahlık ve doğallık bonus olarak gelecek.

Top