BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
2018 MUTFAK DEKORASYON TRENDLERİ

2018 MUTFAK DEKORASYON TRENDLERİ

09 Ocak 2018

2017 bitti. Umarım yeni yıl size mutluluk getirir. 2017 yılı mutfaklarında genel trend, zikzak fayanslar ve mavi renk tonlarındaki dolaplardı. Peki 2018 yılında mutfak dekorasn trenleri neler olacak? Bugünkü blog yazımızda bu konuya ağırlık verdik. Keyifli okumalar!

Pembe tonlarındaki mutfaklar

Pembe tonlarındaki ev eşyaları 2017'de raflardan uçtu, ancak şimdi yeniden mutfağımıza ilham kaynağı oluyor. Endişelenmeyin! Çocuk boyama kitaplarındaki gibi rengârenk bir mutfak dekorasyonundan söz etmiyoruz. Soluk pembe ve mavinin yumuşak tonlarıyla dekorasyonu eşleştirebilirsiniz.

İki renk mutfak dolapları

Beyaz hala dolabın en sevilen gölgesi olsa da, renk mutfağımıza doğru süzülüyor. Mavi ve gri birimleri düşünebilirsiniz. Özellikle aynı renk tonlarının kombinasyonu size fikir verebilir. Örneğin, duvar dolapları için açık maviyi ve ana üniteler için koyu maviyi tercih edebilirsiniz.

Daha cesur olmak istiyorsanız, nötr üniteler ve tezgâhlar arasında parlak dolapları kullanabilirsiniz. İki farklı tezgah da seçebilirsiniz. Mutfağın bir alanında ahşap, diğer alanda ise beyaz bir kompozit malzeme.

Fas dokunuşları

Sıcak iklimlerden esinlenerek dekore ettiğiniz mutfağınızda bütün yıl tatilde gibi hissedebilirsiniz. Pinterest verileri; 'Fas karoları' (+% 71) ve 'Fas renk sıçramaları' (+% 66) gibi dekorasyon trendlerinin gerçekten çok yüksek arandığını gösteriyor. Aramalarda Fas esintili dekorasyon önerileri %128 artış göstermiş durumda.

Çarpıcı mozaik duvar kağıtları ve zemin döşemeleri, tıknaz ahşap tezgâhlar, altın fenerler ve sarkıt aydınlatma gibi diğer hafif Faslı dokunuşlar, 2018'de oldukça popüler olacak gibi görünüyor.

Oturma odası mobilyaları

Ailelere ve eğlencelere ne kadar uygun oldukları göz önüne alındığında, açık plan mutfak tasarımlarının hiçbir yere gitmediğini söyleyebiliriz. Ve daha uyumlu planlar oluşturmamıza yardımcı olması için, mutfak tasarımcıları şimdi pişirmeden daha fazlasını kapsayan geniş bir mobilya yelpazesi sunuyor. Bir büfe, yemek takımı veya gözlük depolamak için yararlı olabilir. Ya da akşam yemeğinde film geceleri için bir televizyon standına ne dersiniz?

Eko mutfaklar

Eskiden doğru rengi ve tarzı seçmek için mutfak dekorasyonu için yeterliydi. Ancak günümüzde çevresel faktörler öne çıkmaya başladı. Pinterest’e göre ‘eko mutfak dekorasyonu’ aranması %164 artmış.

Katmanlı kontrplak dolaplar ve soluk kaplamalar sayesinde geleneksel veya modern bir ortam anında doğal görünebilir. Mantar yer döşemeleri, beton karolar, ceviz tezgâhlar ve bambu aydınlatmalar eko mutfak dekorasyonu için olmazsa olmazdır.

Altın ve bakır

Mutfakların şık görünemeyeceğini kim söylemiş? Bu sene metalik parçaların öne çıkacağını düşünüyoruz. Altın ve bakır kaplama aydınlatmalar, kapı ya da tezgâh kolları mutfak dekorasyonunu bambaşka bir boyuta taşıyabilir.

Top