BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
2017’NİN DULUX RENGİ DENIM DRIFT İLE EV DEKORASYONU

2017’NİN DULUX RENGİ DENIM DRIFT İLE EV DEKORASYONU

27 Nisan 2017

Dünkü blog yazımızda 2017 yılının pantone rengi “greenery”i anlatmıştık. Bugün ise 2017 yılının dulux rengi “denim drift” rengi ile ev dekorasyonunu anlatacağız. Denim drift, mavi rengin bir tonudur. Jean rengi olarak düşünebilirsiniz. Güzel ve sakinleştirici bir etkisi vardır. 4 öneri ile bu renk tonunu ev dekorasyonunda nasıl kullanabileceğinizi anlattık. Keyifli okumalar!

Basit tutun

2017 yılı için seçilen renklere baktığımızda canlılığın öne çıktığınızı söyleyebiliriz. Mavi ve gri tonlarının karışımından oluşan denim drift ile duvarlarınıza parlaklık katabilirsiniz. Güneş ışığının yansımasına bağlı olarak günün her saatinde farklı bir etki yaratır.

Koyu tonlar ekleyin

Denim drift renk tonunu iç mekânın genel ren şemasına bağlı olarak hafifçe ekleyin. İç mekânı geniş göstermek için zemine doğru biraz koyuluk ekleyebilirsiniz. Bu işlem kolay olmasının yanında odanızın görünümünü anında değiştirecektir.

Desenleri karıştırın  

Biraz daha dikkat çekici bir şey istiyorsanız, denim drift rengini benzer tonlarda desenlerle birleştirin. Örnek görselde polka desenli duvar kağıdı kullanılmış. Mavi ve beyaz tonlarının iç mekâna hâkim olması da alanı daha ferah göstermiş.

Vintage tasarımla birlikte kullanın

Denim drift rengi zamandan bağımsız olduğundan herhangi bir tasarım tarzındaki mobilyalarla uyum gösterir. Örnek görselde tarzların eklektik karışımı güzel bir denge yaratmış. Eski masa ve modern oturma alanı çok yönlü olarak bir araya getirilmiş. Görünüşe göre iç mimari ve dekorasyonda şık bir yıl bizi bekliyor.

Top